Potřebujete nabrat síly? Zkuste sportovní masáž!

Patříte k lidem, pro které je masáž jedním z nejlepších způsobů odpočinku? Pokud navíc sportujete, byť jen rekreačně, určitě byste měli čas od času podstoupit speciální sportovní masáž. V čem jsou její výhody a jak se liší od klasické?

Sportovní masáž vychází z klasické masáže, používají se při ní ale rychlejší hmaty a větší tlak. Je proto mnohem intenzivnější a působí se při ní na hlubší svalové partie. Odlišnosti bychom našli také v přípravcích, které se při ní používají k dosažení lepších účinků. Jde zejména o zahřívací nebo naopak zklidňující emulze.

Potřebujete nabrat síly? Zkuste sportovní masáž!

 

Sportovní masáž vychází z klasické masáže, používají se při ní ale rychlejší hmaty a větší tlak. Je proto mnohem intenzivnější a působí se při ní na hlubší svalové partie. Odlišnosti bychom našli také v přípravcích, které se při ní používají k dosažení lepších účinků. Jde zejména o zahřívací nebo naopak zklidňující emulze.

Proč vsadit na sportovní masáž:

uvolňuje svalové napětí
odstraňuje únavu
změkčuje, uvolňuje a protahuje svalová vlákna
zlepšuje pohyblivost a ohebnost
pomáhá při regeneraci a k pocitu celkové pohody
přispívá ke zpomalení příznaků stárnutí kůže
zlepšuje krevní oběh
podporuje činnost lymfatického systému
redukuje srůsty po jizvách v tělních tkáních

Na masáž před nebo po tréninku?

Masáží určených pro sportovce existuje několik druhů a rozlišují se podle toho, k čemu slouží a kdy je nejlepší je zařadit.

Krátká a vysoce intenzivní masáž přibližně 15 minut před tréninkem pomůže svaly zahřát, rozproudit krevní oběh a připravit tělo na zátěž. Tyto přípravné masáže zároveň snižují riziko úrazu při sportovním výkonu.

„K uvolnění napětí ve svalech a urychlení regenerace je vhodné absolvovat delší proceduru odstraňující únavu, a to bezprostředně po tréninku. Pomáhá k protažení zkrácených svalových vláken a k vyplavení škodlivých látek, které se ve svalech hromadí. Pro dosažení nejlepších účinků je vhodné proceduru zařazovat pravidelně ve dnech tréninku nebo alespoň jednou týdně,“ radí Alena Jeřábková ze SPA & Wellness Aquapalace Praha. Další variantou jsou tzv. léčebné sportovní masáže, při kterých se masér soustředí na doléčení některých zdravotních problémů či zranění. Ty by měly probíhat vždy po konzultaci s lékařem.

Pro profíky i rekreační sportovce

„Sportovní masáž rozhodně nelze doporučit pouze vrcholovým sportovcům. Zdraví prospěšná je pro každého, kdo je aktivní, a kdo chce po cvičení dopřát svému tělu odpočinek,“ dodává masérka Alena Jeřábková, ke které můžete zajít například na Hloubkovou celotělovou masáž do SPA & Wellness Aquapalace Praha, kde za hodinovou masáž zaplatíte 1490 Kč.

 

Celý článek: https://www.idnes.cz/jenprozeny/volny-cas/potrebujete-nabrat-sily-zkuste-sportovni-masaz.A181016_150044_jpz-volny-cas_jph1

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶