Jak zabalit batoh na eurovíkend? Tipy, jak ušetřit nervy i kila na zádech

Pokud vyrážíte s batohem na eurovíkend či na druhý konec naší republiky, rozhodně se vyplatí přemýšlet o tom, co a jak zabalit. Když letíte letadlem jen s příručním zavazadlem, jedete vlakem nebo autobusem, tak do omezeného prostoru batohu potřebujete dostat co nejvíce věcí. Přinášíme několik chytrých tipů, které vám mohou balení ulehčit. 

Začněte s menším batohem, obzvláště pozor ale u některých aerolinek

Pokud máte k dispozici na výběr z více batohů, vyberte si potřebnou velikost. Začněte spíše menším batohem a k většímu přistupte, až když se do malého všechny věci nevejdou. Ale zde však pozor, pokud vyrážíte letadlem. Zkontrolujte si podmínky a povolené rozměry a také hmotnostní limity zavazadel u vaší letecké společnosti, i konkrétní letenky.

„Při výběru zavazadla nepodceňte předepsané rozměry. Příruční zavazadla mohou mít většinou rozměry 55 x 35 x 20 cm, které splňují standard IATA cabin OK, ale záleží na pravidlech konkrétní aerolinky. Pokud budete mít větší, tak je možné, že budete muset doplácet. Omezená je i váha zavazadel, kdy příruční zavazadlo smí většinou vážit 5 – 12 kg. Doporučuji sbalit se pod 7 kilo, protože 7 kg je nejnižší častý limit pro příruční zavazadla,“ doporučuje Tomáš Žaloudek z Eastpak.

Mějte seznam, buďte přísní

Než začnete balit, udělejte si seznam věcí, které budete na cestě potřebovat. Zahrňte do něj všechny potřebné doklady a dokumenty, elektroniku, léky, hygienické potřeby, oblečení, obuv a doplňky. Snažte se však omezit počet věcí na minimum a vybírat si jen to, co budete opravdu používat. Zapomeňte na „možná by se mi mohlo hodit“ předměty, které vám pak jen zabírají místo a zvyšují váhu zavazadla. Uvědomte si, že mnohé věci si můžete a možná i chcete na místě koupit. Pak se s nimi nemusíte složitě balit a řešit tolik celkovou váhu zavazadla. Může se jednat například o oblečení, ale třeba také drogerii a kosmetiku. Na tři dny do Říma nepotřebujete tahat polovinu koupelny. Navíc pozor, jak velké lahvičky kosmetiky si můžete vzít na palubu letadla v příručním zavazadle.

Na čtyři dny by vám v pohodě měli stačit následující oblečení, část budete mít na sobě. Dva páry kalhot, 2-3 trička, jedna mikina či svetr, jedna nepromokavá bunda, spodní prádlo a ponožky na každý den a 2 boty. Pokud jedete do zemí, kde jsou přeháňky na denním pořádku, typicky Velká Británie nebo Nizozemí, vždy přibalte pláštěnku. Nejtěžší a nejobjemnější kusy oblečení nebalte, ale vezměte si je na sebe.

Balte chytře

Existuje několik triků, jak si zabalit zavazadlo, tak aby se do něj bezpečně vešlo co nejvíc věcí. První sbalte objemné věci, poté vyplňte mezery věcmi menšími. Můžete také využít volného místa v botách nebo kapsách a naplnit je ponožkami, spodním prádlem nebo drobnými předměty. Takový detail může v celkovém hodnocení ušetřit docela dost místa. Pokud si berete s sebou nějaké křehké věci, zabalte je do bublinkové fólie nebo do měkkého oblečení a umístěte je do středu zavazadla, kde budou nejvíce v bezpečí.

Balte si lehké a skladné věci

Balte minimalisticky a lehce…

Celý článek: https://strankypromuze.cz/zabalit-batoh-eurovikend-tipy-usetrit-nervy-i-kila-zadech/

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶