Podzimní sportování

Podzim je období, kdy klesá venkovní teplota a příroda se připravuje na zimní spánek. To ale neznamená, že musíte zanechat sportování a strávit měsíce doma na gauči. Naopak, podzim nabízí mnoho možností pro různé druhy sportů, které mohou být nejen zábavné, ale také zdravé.

V tomto článku se podíváme na pár zajímavých tipů, jakým sportem uzavřít podzimní sezónu.

Běhání

Běhání je skvělým sportem pro podzimní období. Teploty jsou stále příjemné a příroda nabízí nádherné scenérie s padajícími listy a jasným podzimním sluncem. Můžete běhat v parcích, lesích nebo po městských trasách. Jen se ujistěte, že jste správně oblečeni, a také mějte na paměti, že dny se postupně krátí. V případě návratu za šera nejsou od věci reflexní prvky na oblečení nebo dokonce baterka na čele, tzv. čelovka. Bezpečí především.

Cyklistika

Podzimní krajina na kole může být nádherná. Vydejte se na cyklistickou túru do okolní přírody a užijte si čerstvý vzduch a krásné podzimní barvy. I v tomto případě pamatujte na bezpečnost a dobře viditelnou cyklistickou výbavu, zejména pokud budete jezdit ve dnech s horší viditelností.

Turistika

Podzim je ideálním obdobím pro turistiku. Teploty jsou příjemné, a tak můžete podnikat dlouhé túry v přírodě bez toho, aby vás horko vyčerpalo. Navíc mnoho turistických tras nabízí přímo úchvatné pohledy na podzimní krajinu.

Fotbal

Fotbal je populárním sportem i na podzim najde své uplatnění. Navíc ho můžete hrát jak na venkovních, tak i na krytých hřištích. Mnoho amatérských fotbalových týmů se i v tomto období schází k pravidelným tréninkům a zápasům.

Tenis

Tenis je dalším sportem, který nedbá na klesající venkovní teploty a lze ho hrát i na podzim. Mnoho tenisových kurtů má totiž kryté střechy nebo dokonce vyhřívané haly, což znamená, že si můžete užít tenis i v chladnějším počasí.

Plavání

Na plavání je skvělé to, že ho můžete praktikovat celý rok. Mnoho bazénů má vyhřívanou vodu, což znamená, že můžete plavat i v chladnějším počasí. Plavání představuje perfektní způsob, jak se udržovat v kondici a současně posilovat svaly.

Jóga

Pokud máte rádi sporty, které zahrnují relaxaci a duševní pohodu, jóga pro vás může být ideální volbou. Můžete ji praktikovat v tělocvičnách, na venkovních jógových lekcích nebo dokonce doma s online instruktory. Stačí vám pouze vhodné pohodlné oblečení a správná, tedy protiskluzová podložka, tzv. jógamatka.

Tanec

Tanec je dalším zábavným způsobem, jak zůstat aktivní v podzimním období. Můžete si vybrat různé taneční styly, od standardních latinskoamerických tanců po hip-hop či současný tanec, tzv. contemporary dance. Tance jsou často pořádány ve školách nebo tanečních studiích.

Stolní tenis

Stolní tenis je skvělou volbou pro sportovce, kteří chtějí zůstat aktivní i během deštivých podzimních dnů. Hra na stolní tenis je zábavná a zároveň poskytuje dobrý trénink pro ruce a nohy.

Pilates

Pilates patří mezi techniky body-mind, tedy propojující tělo a mysl čili fyzickou zdatnost a duševní rovnováhu. Z pohledu ryze fyzického to je cvičení zaměřené na posilování svalů a zlepšení flexibility. Můžete ho provozovat v tělocvičnách nebo doma pomocí online kurzů. Pilates pomáhá udržet silnou a zdravou páteř a pevné svalstvo, především pomocí zapojení svalů středu těla, tzv. core.

Podzim nabízí spoustu možností pro aktivní sportování. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem venkovních aktivit nebo dáváte přednost sportům v interiéru. Vždy totiž existuje sport, který lze vychutnat během tohoto krásného období. Hlavní je, aby vás to bavilo a sportovali jste pravidelně. Jen tak udržíte své zdraví a kondici i v chladnějších dnech.

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶