Odermatt vede obří slalom SP ve Slovinsku a má blízko k malému glóbu

Kranjska Gora (Slovinsko) – Švýcarský lyžař Marco Odermatt vede po prvním kole obří slalom Světového poháru v Kranjské Goře a má blízko k obhajobě malého glóbu za hodnocení disciplíny. Už jistý vítěz celkového pořadí SP vede před třetím Norem Henrikem Kristoffersenem, který ho jako jediný ještě může ohrozit, o 47 setin.

Úřadující olympijský vítěz a mistr světa Odermatt, jenž už v této sezoně ovládl i hodnocení superobřího slalomu, v sobotu vyhrál pátý z osmi obřích slalomů v sezoně a před Kristoffersenem vede v pořadí disciplíny o 180 bodů. Po dnešním závodu mají lyžaři před sebou už jen finále v Soldeu.

Druhé místo za pětadvacetiletým Švýcarem drží po první jízdě Alexis Pinturault. Francouz má před druhým kolem, které začne ve 12:30, ztrátu 28 setin.

Celý článek: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/odermatt-vede-obri-slalom-sp-ve-slovinsku-a-ma-blizko-k-malemu-globu/2337718

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Horolezecké techniky

Mimo dělení horolezectví na jednotlivé disciplíny dle různých hledisek, jak bylo uvedeno v předešlé části, je třeba ještě zmínit rozdíl v koncepci lezeckých technik. Zvolíme-li

Více informací ⟶