Jaký sport je nejlepší pro děti?

Rádi byste přihlásili svoji ratolest do sportovního kroužku, ale nevíte, jakou variantu zvolit? V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, které by pro vás mohly představovat zajímavou inspiraci a pomoci vám v rozhodování.

Klasické a tradiční sporty

Mezi nejoblíbenější sporty v České republice patří zejména fotbal, tenis, atletika nebo florbal. Opomenout nesmíme ale například také hokej, basketbal nebo volejbal. Všechny tyto sporty jsou charakteristické velkou hráčskou základnou a díky tomu jsou dostupné ve většině větších měst i pro mládež. Pokud se rozhodnete pro některý z nich musíte počítat však počítat logicky také s větší konkurencí, přes kterou se bude muset vaše dítě prosadit, pokud se bude chtít dostat na vrcholovou úroveň.

tenis pro děti

Sporty podporující všestrannost

Pokud chcete sportem spíše podpořit pohybovou všestrannost a flexibilitu, můžete zvolit i některé z méně tradičních voleb, které jsou pro tyto účely ideální. Zajímavou variantou je například gymnastika nebo různé druhy bojových sportů či umění jako například judo, karate nebo řeckořímský zápas.

Méně akční sporty

Nepatří vaše ratolest mezi pohybově nadané jedince, ale i přesto má sportovní zápal a vyžívá se v soutěživosti? Zkuste zvážit různé alternativní sportovní kroužky jako například šachy, šipky nebo bowling. Dítě může tímto způsobem soutěžit a zlepšovat se, aniž by potřebovalo pohybové vzorce.

bowling děti

Sportování na vlastní pěst

Jestliže nepreferujete organizovaný sport, může váš potomek provozovat pohybové aktivity samozřejmě i bez příslušnosti k nějakému klubu. Zajímavou variantou pak může být například jízda na kole či kolečkových bruslích, běh nebo posilovací cvičení s vlastní vahou.

 

Zdroj: https://www.prosportovani.cz/clanky/jaky-sport-je-nejlepsi-pro-deti/

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V

Více informací ⟶