Cestování za sportem. Kam byste měli vyrazit?

Hledáte sportovní vyžití v zahraničí? Sepsali jsme pro vás pár zajímavých tipů, které byste mohli uskutečnit. Pojďte se s námi inspirovat.

VYDEJTE SE PO HORSKÝCH FERRATÁCH NA SLOVINSKU

Máte rádi horské aktivity a hledáte nové možnosti turistiky? Slovinsko je sice malá země, ale nabízí bohaté sportovní zážitky v oblasti Julských Alp. Projděte se po zajištěných stěnách a skalnatých hřebenech. Vybrat si můžete z různých stupňů náročnosti tras označených A až D. Do kategorie A spadá trasa, která vede od konečné stanice lanovky až na vrchol hory Kanin. Odtamtud se pak vydáte ferratou zpět na rozcestí. Pokud hledáte vyzývavější ferraty, vyberte si cestu dolinou Triglavských jezer až na samotný vrchol Julských Alp.

SJEĎTE SI ŘEKU NA RAFTU V CHORVATSKU

Mezi nevšední zážitky patří také sjezd divoké řeky. To vám nabídnou řeky v Chorvatsku – například řeka Cetina v Dalmatském Záhoří nebo Zrmanja v oblasti Severní Dalmácie. Zažijte klidné i divoké úseky, které jsou doprovázené slapy, peřejemi, ale i menšími vodopády. Užijte si napínavou plavu v partě lidí a objevujte krasové jevy nebo třeba jeskyně u vodopádu Studenac, kterou můžete pozorovat přímo z lodi.

Tip: Při každé cestě do ciziny myslete také na vyřízení cestovního pojištění. Pokud plánujete v zahraničí sportovat, zařiďte si také připojištění rekreačních, rizikových nebo extrémních sportů. Můžete si tak v klidu užívat letní i zimní aktivity a hodit za hlavu starosti s případnými výlohami za ošetření v zahraničí.

UŽIJTE SI SJEZD MEZI HORSKÝMI VRCHOLY V RAKOUSKU

Milujete sněhové aktivity, ale v česku vám to nevyhovuje? V cizině nabízí lepší podmínky pro zimní sporty a mnohdy i za podobné ceny. Vypravte se do oblasti Ischgl, která poskytuje freeridovou zónu jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce. S některou z 20 lanovek se snadno dostanete do nadmořské výšky nad 2600 m. n. m. V této výšce na vás pak čeká mnoho sjezdovek a přírodního sněhu. Vyzkoušejte sjezd mezi horskými vrcholy Piz Val Gronda a Palinkopf.

ZALYŽUJTE SI NA LEDOVCI V ITÁLII

Vydat se můžete také do Italských Alp, například do Dolomit. Mezi oblíbené středisko, kam se budete rádi vracet, patří Madona di Campiglio, kde najdete 22 sjezdovek a lyžováním na ledovci s výškou až 3000 m. n. m. Další možností je Passo Tonale nebo Andalo, které nabízí spoustu sportovního vyžití. V okolí narazíte i na velký výběr běžkařských tratí, takže si nezapomeňte přibalit také běžky a vydejte se kolem stejnojmenného jezera Andalo a užijte si okolí.

KAM PASIVNĚ ZA SPORTEM?

Jste milovníci sportu, ale raději se na něj díváte? Přes internet seženete lístky na světové turnaje a zápasy. Nemusíte se dívat pouze doma v televizi, ale svému oblíbenému klubu můžete fandit přímo na místě. Vycestujte na fotbalovou Ligu mistrů například do Barcelony nebo do Istanbulu na finále, případně vyjeďte alespoň na některý domácí zápas do Prahy. Jestliže fandíte tenisu, zaleťte do Madridu na Davis cup. Nebo jste nadšenci do amerického fotbalu? V Japonsku se až do listopadu koná mistrovství světa.

Celý článek: https://www.premiumsports.cz/cestovani-za-sportem-kam-byste-meli-vyrazit/

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte