7 míst pro sport a aktivní odpočinek

Sport a aktivní odpočinek jsou neoddělitelnou součástí zdravého životního stylu. A pokud hledáte ideální zemi pro svůj aktivní odpočinek, máte na výběr z několika úžasných destinací, které nabízejí širokou škálu sportovních možností a outdoorových aktivit.

V tomto článku si představíme několik zemí a států, kde si svou aktivní dovolenou skvěle užijete a ještě poznáte spoustu nového.

  1. Nový Zéland

Nový Zéland, známý jako „země dlouhého bílého oblaku“, je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Pro tuto nádhernou zemi je typická obrovská různorodost, a tak tu najdete jak hory a jezera, tak i pláže a deštné pralesy. Můžete si zde užít horolezectví, turistiku, bungee jumping, rafting, potápění, cyklistiku a mnoho dalších aktivit. Národní parky Abel Tasman National Park a Fiordland nebo město Queenstown jsou jen některá z úžasných míst, která můžete v Novém Zélandu objevovat.

  1. Švýcarsko

Švýcarsko je známé svými nádhernými Alpami a představuje ideální místo především pro horské sporty. Můžete se věnovat lyžování, snowboardingu, horolezectví, paraglidingu, turistice a horské cyklistice. Městečka jako Interlaken a Zermatt jsou oblíbenými destinacemi pro dobrodružství v horách. Kromě toho nabízí Švýcarsko i nádherná jezera jako například Ženevské nebo Lucernské jezero, kde si můžete vychutnat vodní sporty.

  1. Austrálie

V Austrálii je sport doslova součástí životního stylu. Zdejší klima je totiž pro outdoorové aktivity naprosto ideální, a to po celý rok. Můžete se zde věnovat surfování na slavných plážích Bondi a Gold Coast, potápění na Velkém bariérovém útesu, horolezectví v Blue Mountains nebo procházkám v národních parcích, jako je například Kakadu National Park. Austrálie je také domovem mnoha exotických druhů zvířat, což nabízí jedinečné možnosti pro pozorování divokého života.

  1. Kanada

Kanada je zemí rozlehlých lesů, jezer a hor. Tato země je rájem pro turisty, kteří milují přírodu a outdoorové aktivity. Turistice a toulání se divokou přírodou se můžete oddávat v národních parcích Banff nebo Jasper, lyžování a snowboardingu v oblasti Whistler a kanoistice na krásných kanadských jezerech. Kanada je také známá svým bohatým zimním sportovním dědictvím a na olympijské stadiony každoročně přiláká miliony návštěvníků.

  1. Kostarika

Kostarika, známá jako „Švýcarsko Střední Ameriky“, je ideálním místem pro milovníky dobrodružství v deštném lese. Můžete se věnovat raftingu na divokých řekách, zip-liningu (zajištěnému přejíždění po laně) nad korunami stromů, pozorování volně žijících zvířat v národních parcích a potápění na pobřeží Tichého oceánu. Kostarika vás uchvátí nejenom svou přírodou, ale také místní kulturou a tradiční kuchyní. Určitě stojí za návštěvu.

  1. Jihoafrická republika

Jihoafrická republika je další zemí rozmanité krajiny, která nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Co určitě stojí za zhlédnutí, je safari v národních parcích jako například Kruger National Park, kde si nenechte ujít tzv. „Velkou pětku“ („Big Five“): slony, lvy, leopardy, nosorožce a buvoly. Kromě toho můžete v Jihoafrické republice provozovat horolezectví na slavné stěně Table Mountain, surfování na vlnách Indického oceánu nebo pěší túry v krásných horách Drakensberg.

  1. Norsko

Norsko je zemí fjordů, hor a ledovců. To určuje charakter outdoorových aktivit, kterých se v této zemi nebudete moci nabažit: lyžování na bílých svazích, trekking po malebných fjordech, rybaření na krásných jezerech a prozkoumávání divoké přírody. Norsko je také ideálním místem, kam se vydat a pozorovat polární záře na severním polárním kruhu.

Závěr

Ideální země pro aktivní odpočinek závisí na vašich zájmech a preferencích. Každá z výše uvedených destinací nabízí jedinečné možnosti pro dobrodružství a objevování krás přírody. Bez ohledu na to, jestli vás lákají spíše hory, pláže, deštné pralesy nebo pozorování divoké zvěře, je svět plný úžasných míst, která čekají na vaši aktivní dovolenou. Proto si vyberte destinaci, která vás nejvíce láká, a připravte se na nezapomenutelné sportovní zážitky.

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶