17 nejlepších míst na surfing a windsurfing po světě

Sníte o dovolené na prkně a s příchutí soli? Je hledání těch nejlepších vln a nejsilnějšího větru vaše vášeň? Kde se učí surfovat začátečníci a kde trhají rekordy světové špičky? Přečtěte si naše tipy, kam příště vyrazit za nejdelší vlnou a adrenalinem.

Surfer na bubnové vlně Bali Indonésie

Havajské ostrovy

Začneme v samotné kolébce surfování. Tento sport je dokonce součástí havajského náboženství a mytologie. Rájem pro všechny lovce vln je úsek pobřeží ostrova Oahu, kterému se říká “Sedmimílový zázrak“ s 36 skvělými místy pro surfování. Nejznámější z nich je Pipza Banzai, které je vhodné jen pro nejzkušenější surfaře. Proto mezinárodní Surfing Professionals Worlds Tour vrcholí právě tam. Další prověřené místo je Sunset Beach, leží jen necelý kilometr od Pipza Banzai. Vlny se tam mění rychle a z hlubin se nečekaně noří nové stěny. Havaj je ideální také na windsurfing, nejpříznivější podmínky najdete na ostrově Maui. Vítr tam vane nejsilněji od května do října, zbytek roku si užijete vysoké vlny. Během zimy dosahují na Ho´okipa Beach až 6 metrů. Pro začátečníky je ideální Kanaha Beach s hlubokou zátokou a písčitým dnem.

Dívka na pláži v západu slunce se surfem

Kanárské ostrovy

Ukrývají ta nejlepší místa na surfing a windsurfing pro začátečníky i profesionály. Surfaři oceňují pláž EL Confital v hlavním městě Gran Canaria v Las Palmas jako jedno z nejlepších míst pro surfování v Evropě. Pro pokročilé surfaře se hodí jižní pobřeží Tenerife a pláž Playa de Las Américas, díky sopečné plošině je tam výjimečně dlouhá vlna. A pro zkušené a odvážné surfaře je skvělé místo El Quemao na ostrově Lanzarote. Jestli dáváte přednost windsurfingu, tak se vydejte v období od června do září na ostrov Fuerteventura. Vane tam spolehlivě silný vítr. Na severu ostrova v blízkosti města Corralejo jsou Flag Beach a El Cotillo, kde je spousta windsurfingových škol pro začátečníky a pokročilé. Na dlouhé široké pláži Sotavento krotí vítr milovníci vody a pořádá se tam mistrovství světa.

Windsurf silueta v moři

Kostarika

Legendární vlny na surfování zažijete na krásné odlehlé pláží Pavones. Nachází se na pobřeží jižního Pacifiku v Golfo Dulce. Nabízí dokonalou kombinaci větru a vln, takže zkušení surfaři mohou jet až 3 minuty v kuse. Proto je považovaná za jednu z nejdelších vln na světě. Na windsurfing si také zaleťte na Kostariku, nejzajímavější místo je na jezeře Arenal u úpatí stejnojmenné sopky. Jde o nejlepší místo na windsurfing v celé střední Americe. Sopka je stále aktivní, takže mohou být vaše sportovní výkony doprovázené chrlením popelu a ohně v dálce. Je to výjimečný zážitek. Jih jezera je vyhlášený pro vysokorychlostní windsurfing, sever jezera nabízí klidná místa pro pohodové trénování.

Portugalsko

Nabízí milovníkům vodních sportů přes 300 slunečných dní v roce a v létě také vysoké vlny a silný vítr. Obrovské vlny na surfování najdete v Nazaré. Tamní pláž Praia do Norte je vhodná pro zkušené surfaře – právě tam ulovil havajský surfer Garret McNamara v roce 2011 rekord na vlně vysoké 23,77 metrů. Začátečníci ve windsurfingu si mohou užít dopolední lekce v teplých a mělkých vodách na jihu Portugalska mezi městy Sagres a Albufeira. Zkušení windsurfeři se mohou opřít do vln a větru v odpoledních hodinách, kdy naberou velkou rychlost. Splněným snem milovníků vodních sportů je také větrná pláž Guincho poblíž města Cascais. Pokud vás láká také kitesurfing, můžete ho tam zažít.

Tropické moře surfování v Řecku

Než odletíte za vlnami, větrem a vodou, myslete také na pojištění Na maximum, které počítá s adrenalinovými sporty. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: kite-and-windsurfing-guide.com, booksurfcamps.com, tourscanner.co, wikipedia.org

Celý článek: https://www.ervpojistovna.cz/cs/nejlepsi-mista-pro-surfing-windsurfing-svete

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶