10 míst, kam je nejlepší vycestovat na podzim

Podzim je krásné a zároveň ideální roční období pro cestování, kdy můžete uniknout každodennímu shonu a prozkoumat nová místa. Pokud jste obyvatelem České republiky a hledáte inspiraci na podzimní dovolenou, máte na výběr z celé řady zajímavých destinací.

Berte tento článek jako malou inspiraci a zároveň ochutnávku několika skvělých míst, kam můžete vyrazit na podzimní dovolenou.

  1. Řím, Itálie

Řím, hlavní město Itálie, je k podzimní návštěvě jako stvořené. Teploty jsou stále příjemné, a tak se můžete procházet starými uličkami, obdivovat historické památky, jako je Koloseum a Vatikán, a vychutnat si italskou kuchyni v místních restauracích. Řím je také známý svými neobyčejnými parky a zahradami, kde i v podzimním období relaxovat a užít si barevnou krásu všude kolem.

  1. Lisabon, Portugalsko

Lisabon, hlavní město Portugalska, nabízí bohatou historii, krásné pláže a vynikající gastronomii. Podzimní měsíce jsou v Lisabonu stále ještě teplé, čímž nahrávají příjemným procházkám a objevování památek, jako je například opevněná Belémská věž nebo nádherný most s názvem Most 25. dubna. Určitě se nesmíte vrátit domů, aniž byste neochutnali tradiční portugalská jídla pastel de nata (koláčky plněné žloutkovým krémem) nebo tradiční tresku bacalhau.

  1. Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník, známý také jako „Perla Jadranu“, je překrásným historickým městem na pobřeží Jaderského moře. Město je obklopeno středozemním klimatem, což znamená, že i v podzimních měsících zde můžete zažít příjemné teploty. Procházky po kamenných uličkách starého města, objevování tajuplných hradeb a věží nebo ještě plavání v azurových vodách moře patří k nezapomenutelným zážitkům.

  1. Edinburgh, Skotsko

Edinburgh, hlavní město Skotska, je fascinujícím městem s bohatou historií a kulturou. Navštivte Edinburský hrad nebo se projděte Královskou mílí, vybranými ulicemi v historickém jádru města spojující hrad s opatstvím. A nezapomeňte ochutnat tradiční skotské pokrmy, jako je například haggis. Originální a nezapomenutelné. Podzimní měsíce oblékají tento kraj do pestrých barev, které nádherně dokreslují magickou atmosféru slavného Edinburského festivalu. Nezapomeňte také ochutnat skotské whisky.

  1. Madeira, Portugalsko

Madeira je portugalský ostrov v Atlantském oceánu a jeho krásy ocení především milovníci divoké přírody. Ostrov je známý svou bujnou vegetací, úchvatnými výhledy na oceán a unikátním mikroklimatem. V podzimních měsících zde panují velmi příjemné teploty,a tak se můžete vydat na túry po horských stezkách, prozkoumávat místní botanické zahrady nebo si užívat poklidné pláže.

  1. Santorini, Řecko

Souostroví Santorini je známý svými bílými domy s modrými střechami a nádhernými výhledy na Egejské moře. Tento řecký ostrovní ráj je pro podzimní romantickou dovolenou jako stvořený. Učarují vám procházky úzkými uličkami měst, jako je Oia a Fira, mlsné jazýčky si přijdou na své při ochutnávkách tradiční řecké kuchyně a západ slunce na krásných plážích se vám do paměti vryje už nadobro.

  1. Barcelona, Španělsko

Barcelona je živým a kultivovaným městem na pobřeží Středozemního moře. Město nabízí bohatou architekturu, umění a kulturu. Navštívit můžete řadu ikonických památek, jako je Chrám Sagrada Familia od jednoho z nejslavnějších architektů Antonia Gaudího. Určitě navštivte Park Güell, který je plný jeho charakteristických architektonických prvků, a ochutnejte katalánské speciality v místních restauracích. Podzim je také ideální čas pro procházky po pláži a návštěvy místních trhů.

  1. Vídeň, Rakousko

Vídeň, hlavní město Rakouska, je především městem umění, hudby a kultury. Za návštěvu stojí slavná umělecká galerie Albertina či zámecký komplex Belvedere, které slouží jako zámek i muzeum. Podzim ve Vídni, to jsou koncerty klasické hudby, tradiční rakouské festivaly nebo ochutnávka vína v místních vinárnách. Celé město je překrásně ozdobeno podzimními barvami, a tak samotná procházka v tamních parcích a zahradách je téměř uměleckým dílem.

  1. Bali, Indonésie

Bali, tropický ráj v Indonésii, nabízí neobyčejně krásné pláže, exotickou přírodu a bohatou kulturu. I v podzimním období zde panují teplé teploty, a tak vám nic nebrání, abyste si plně užívali slunečné dny na pláži, potápění v korálových útesech nebo návštěvy tradičních chrámů a chrámových slavností.

  1. Sečuán, Čína

Pokud máte rádi dobrodružství a dovolenou chcete strávit méně konvenčněji, můžete vyrazit do čínské provincie Sečuán (Sečuánsko). Tato oblast je známá svými úchvatnými horami, divokými řekami a unikátní kulturou. Navštívit můžete Národní park Jiuzhaigou Valley zapsaný na Seznam světového dědictví památek UNESCO, Národní park Huanglong nebo tibetské kláštery. Podzim strávený zde nabízí ideální podmínky pro procházky a dobrodružství v přírodě.

Vybrat si destinaci pro podzimní dovolenou může být vzrušující rozhodnutí. Nezáleží na tom, jestli toužíte po historických městech, plážových rájích nebo dobrodružství v přírodě. Na světě existuje celá řada krásných míst, která můžete objevit. Takže si vyberte destinaci, která vás nejvíce láká, a užijte si podzimní dovolenou plnou zážitků a pamětihodností.

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶