Velká pardubická 2023

Historie Velké pardubické se píše už od roku 1874. Patří k nejstarším a nejtěžším dostihům kontinentální Evropy.
V pořadí již 133. ročník Velké pardubické se poběží v neděli 8. října 2023. Velká pardubická je vypisována pro šestileté a starší koně. Dostih na 6900 metrů se běží o celkovou dotaci 5 mil. Kč.
Velká pardubická je zařazena do mezinárodního seriálu dostihů Crystal Cup a jejím titulárním partnerem v současné době je Slavia pojišťovna.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM*

9:00 hod. – otevření areálu

11:00 hod. – slavnostní zahájení dostihového dne

11:30 hod. – start prvního dostihu

16:00 hod. – start 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

*změna programu vyhrazena

 

TRIBUNY

Cena vstupenek k sezení se dle typu tribuny a připojených služeb pohybuje od 800,- Kč.

KVALIFIKAČNÍ PRAVIDLA
Aby kůň mohl startovat ve 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, musí splnit kvalifikační podmínky. Těmi je absolvování nejméně jednoho kvalifikačního dostihu na pardubické dráze, které jsou v kalendáři akcí v květnu, červnu, srpnu a září.
Splnění kvalifikace je možné dosáhnout také absolvováním v dostizích Crystal Cupu nebo steeplechase,steeplechase cross country nebo cross country o délce nejméně 4800 metrů v Irsku, Anglii, Francii nebo Itálii konané od 9.10.2022.

Vítěz 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace.

 

Zdroj: https://zavodistepardubice.cz/133-velka-pardubicka-se-slavia-pojistovnou/

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin,

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V

Více informací ⟶