Plavecký memoriál Hany Greenfieldové

Plavecký memoriál Hany Greenfieldové je pojmenován podle dívky z Kolína, která přežila holocaust.

Odehrává se každoročně poslední víkend v srpnu na Kmochově ostrově v Kolíně.

Před 2. světovou válkou měl Kolín vzkvétající židovskou komunitu. Hana Greenfieldová se naučila plavat v řece už jako dítě spolu se svými židovskými i nežidovskými přáteli a sousedy.
V roce 1942 byla společně s dalšími Židy z města a přilehlého okolí deportována do Terezína, dále do Osvětimi a Bergen-Belsenu.
V polovině třicátých let minulého století plavání v Labi přerušila industrializace a znečištění řeky, v posledních dvaceti letech byla řeka postupně vyčištěna a je opět lákavá pro labutě, rybáře i plavce.
Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin,

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V

Více informací ⟶