Vondroušová vyřadila v Indian Wells v českém derby Bouzkovou, dál jde i Muchová

Indian Wells (USA) – Tenistka Markéta Vondroušová porazila v českém derby ve druhém kole elitního turnaje v Indian Wells Marii Bouzkovou. Osmadvacátou nasazenou krajanku vyřadila za hodinu a čtvrt hladce 6:1, 6:1. Dál jde i Karolína Muchová, která zdolala dvojnásobnou vítězku turnaje Viktorii Azarenkovou z Běloruska 7:6, 6:3. Kateřina Siniaková nedotáhla do vítězného konce nadějně rozehraný zápas s Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiaovou a prohrála 5:7, 7:6, 6:3.

Třiadvacetiletá rodačka ze Sokolova Vondroušová, jež se po loňské dlouhé pauze kvůli zranění snaží o návrat do první stovky světového žebříčku, nenabídla Bouzkové za celý zápas jedinou šanci k brejku. Sama soupeřce, které v pořadí WTA aktuálně patří 32. místo, sebrala podání pětkrát.

Muchová, kterou rovněž v minulém roce pronásledovaly zdravotní problémy, začala proti Azarenkové výborně a v úvodním setu vedla už 4:1. Za stavu 5:3 ale nedokázala sadu dopodávat a nakonec ji získala až v tie-breaku, který ovládla jednoznačně 7:1. Brejkem vstoupila i do druhého setu, ani tentokrát ale náskok neudržela a dovolila soupeře vyrovnat na 3:3. Pak už ale Azarenkové nepustila ani game a po dvou hodinách a šesti minutách dotáhla zápas k postupu.

Siniaková v duelu se světovou třináctkou Haddadovou Maiaovou získala Siniaková po dvou brejcích a jediné vlastní ztrátě servisu první set a ve druhém podávala na postup za stavu 5:4. Soupeřka se ale čistou hrou vrátila do zápasu a sada dospěla do tie-breaku, ve kterém pět ze šesti podání české tenistky skončilo bodem pro soupeřku a prohrála 4:7.

V rozhodujícím dějství ještě 43. hráčka světa oddálila brejkem za stavu 2:5 porážku. Při vlastním podání pak ale uhrála jediný míč a po dvou hodinách a 38 minutách kapitulovala hned při prvním mečbolu. Haddaová Maiaová oplatila ve druhém vzájemném utkání Siniakové loňskou porážku z Guadalajary.

Na elitní akci pokračuje deblová světová jednička ve čtyřhře, spolu s Barborou Krejčíkovou nedaly nasazené jedničky na úvod šanci ruské dvojici Veronika Kuděrmětovová, Ljudmila Samsonová a vyhrály 6:1, 6:2.

Turnaj mužů a žen v Indian Wells

(tvrdý povrch, muži dotace 10,143.750 dolarů / ženy 8,8 milionu):

Muži:

Dvouhra – 2. kolo:

Auger-Aliassime (8-Kan.) – Martínez (Šp.) 7:6 (7:5), 6:4, Sinner (11-It.) – Gasquet (Fr.) 6:3, 7:6 (7:2), Paul (17-USA) – Struff (Něm.) 6:3, 6:3, Draper (Brit.) – Evans (24-Brit.) 6:4, 6:2, Wawrinka (Švýc.) – Kecmanovič (26-Srb.) 7:6 (10:8), 6:4.

Ženy:

Vondroušová (ČR) – Bouzková (28-ČR) 6:1, 6:1, Muchová (ČR) – Azarenková (14-Běl.) 7:6 (7:1), 6:3, Šwiateková (1-Pol.) – Liuová (USA) 6:0, 6:1, Raducanuová (Brit.) – Linetteová (20-Pol.) 7:6 (7:3), 6:2, Gračovová (Rus.) – Martičová (25-Chorv.) 6:3, 6:2.