TESTY běžeckých bot – Jak vybrat nejlepší běžecké boty

Testy běžeckých bot 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) běžeckých bot na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů běžeckých bot a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší běžecké boty. Všechny testy a recenze běžeckých bot jsou aktuální 2023.

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší běžecké boty

 

Potřebujete poradit se základním výběrem běžeckých bot? Tak to jste tady správně. Běh je jedním s nepřirozenějších sportů nebo jestli chcete relaxací pro člověka. Tím nejdůležitějším příslušenstvím k běhu jsou jednoznačně boty ať již klasické nebo minimalistické.

Než začnete boty vybírat, je nutné si stanovit několik základní otázek.

Jakou vybrat velikost?

– zde je jednoduchá rada, vždy kupujte bežecké boty o 1-1,5cm větší, než je velikost vašeho chodidla. Při běhu je nutné mít botu lehce volnou, jelikož Vám během nateče a je důležité aby nedošlo k odření.

V jakém terénu (na jakém povrchu) budu běhat?

– Silniční běžecké boty – jsou ideální pro běh na zpevněných plochách, jako je asfalt. Jsou velmi lehké a pohodlné.

– Krosové (trailové) běžecké boty – jsou vhodné do horšího terénu. Podrážka a celá bota je oproti silničním botám pevnější.

– Univerzální běžecké boty – jsou jakousi alternativou mezi během a cvičením.

– Tretry – vhodné pro profesionály a závodící sportovce (boty opatřené hřeby)

– Minimalistické běžecké boty – stávají se stále oblíbenějším typem bot. Mají minimální tloušťku podrážky a tím umožňují při běhu využívat více špičku nohy, čímž dochází k utlumení nárazů.

Jakou mám hmotnost?

– jestliže trpíte nadváhou, bude důležité střídat lehký běh s chůzí. Dále nezapomeňte pořídit si odtlumené boty, aby jste méně namáhaly vaše klouby.

Jsem začátečník a nebo pokročilý běžec?

– jste-li začátečníkem, věnujte výběru velkou pozornost (např. nechte si změřit styl a vlastnosti vašeho běhu). Předpokladem je, že až budete pokročilý nebo profesionální běžec, budete už vědět co přesně potřebujete.

Máte nějakou vadu na noze (dysfunkci)?

– pokud si myslíte, že se stavbou vaší klenby a nohy není něco v pořádku, určitě vyhledejte ortopeda. Tem by Vám měl s tímto problémem pomoci a doporučit Vám na co se při prokázání problému zaměřit.

Nejčastějšími vadami jsou SUPINACE (nohy ve tvaru O – vaše bota bude sešlapaná z venkovní strany) a PRONACE (nohy ve tvaru X – vaše bota bude sešlapaná z vnitřní strany).

Jak často se budete běhání věnovat?

– pokud se budu věnovat běhání jen příležitostně, není nutné do běžeckých bot příliš investovat. Pokud se chystáte běhat častěji, určitě si připlaťte.

– pozor na výdrž běžeckých bot. I když po dlouhodobém běhání vypadá vaše bota v pořádku, nemusí tomu tak být. Výrobci udávají životnost běžeckých bot cca 750-1000km.

– nezapomeňte také, že běžecká obuv vyžaduje oproti běžným botám zvýšenou péči, jelikož je více namáhaná a většinou i v náročnějším prostředí.

Podívejte se na nejširší nabídku TOP běžeckých bot na nejoblíbenějším zahraničním eshopu českých zákazníků.

Nejprodávanější levné běžecké boty 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné běžecké boty 2022/2023

 

Pro snadnější výběr použijte testy běžeckých bot 2022/2023:

Hodnocení a testy běžeckých bot je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – běžecké boty je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších běžeckých bot dle německého Testberichte.de

Testy běžeckých bot 2023 – vítěz testu nejlepší běžecké boty

 

 1. Salomon XA Pro 3D – trail, Gore-Tex, 405g, více… hodnocení – výborné (1,0)
 2. Adidas Terrex Skychaster GTX – trail, Gore -T., více…  hodnocení – výborné (1,0)
 3. On Running Cloudflow – silniční, více… hodnocení – výborné (1,3)
 4. Salomon Speedcross 5 GTX – trail, 580g, více… hodnocení – výborné
 5. Asics Gel Nimbus 22 – universal, 305g, více… hodnocení – velmi dobré
 6. INOV-8X-Talon 212 – trail, 212g, více… hodnocení – velmi dobré

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

Zobrazte si více informací o produktech z testu běžeckých bot

Celý článek: https://www.testy-spotrebicu.cz/testy-bezeckych-bot/

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶