TESTY běžeckých bot – Jak vybrat nejlepší běžecké boty

Testy běžeckých bot 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) běžeckých bot na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů běžeckých bot a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší běžecké boty. Všechny testy a recenze běžeckých bot jsou aktuální 2023.

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší běžecké boty

 

Potřebujete poradit se základním výběrem běžeckých bot? Tak to jste tady správně. Běh je jedním s nepřirozenějších sportů nebo jestli chcete relaxací pro člověka. Tím nejdůležitějším příslušenstvím k běhu jsou jednoznačně boty ať již klasické nebo minimalistické.

Než začnete boty vybírat, je nutné si stanovit několik základní otázek.

Jakou vybrat velikost?

– zde je jednoduchá rada, vždy kupujte bežecké boty o 1-1,5cm větší, než je velikost vašeho chodidla. Při běhu je nutné mít botu lehce volnou, jelikož Vám během nateče a je důležité aby nedošlo k odření.

V jakém terénu (na jakém povrchu) budu běhat?

– Silniční běžecké boty – jsou ideální pro běh na zpevněných plochách, jako je asfalt. Jsou velmi lehké a pohodlné.

– Krosové (trailové) běžecké boty – jsou vhodné do horšího terénu. Podrážka a celá bota je oproti silničním botám pevnější.

– Univerzální běžecké boty – jsou jakousi alternativou mezi během a cvičením.

– Tretry – vhodné pro profesionály a závodící sportovce (boty opatřené hřeby)

– Minimalistické běžecké boty – stávají se stále oblíbenějším typem bot. Mají minimální tloušťku podrážky a tím umožňují při běhu využívat více špičku nohy, čímž dochází k utlumení nárazů.

Jakou mám hmotnost?

– jestliže trpíte nadváhou, bude důležité střídat lehký běh s chůzí. Dále nezapomeňte pořídit si odtlumené boty, aby jste méně namáhaly vaše klouby.

Jsem začátečník a nebo pokročilý běžec?

– jste-li začátečníkem, věnujte výběru velkou pozornost (např. nechte si změřit styl a vlastnosti vašeho běhu). Předpokladem je, že až budete pokročilý nebo profesionální běžec, budete už vědět co přesně potřebujete.

Máte nějakou vadu na noze (dysfunkci)?

– pokud si myslíte, že se stavbou vaší klenby a nohy není něco v pořádku, určitě vyhledejte ortopeda. Tem by Vám měl s tímto problémem pomoci a doporučit Vám na co se při prokázání problému zaměřit.

Nejčastějšími vadami jsou SUPINACE (nohy ve tvaru O – vaše bota bude sešlapaná z venkovní strany) a PRONACE (nohy ve tvaru X – vaše bota bude sešlapaná z vnitřní strany).

Jak často se budete běhání věnovat?

– pokud se budu věnovat běhání jen příležitostně, není nutné do běžeckých bot příliš investovat. Pokud se chystáte běhat častěji, určitě si připlaťte.

– pozor na výdrž běžeckých bot. I když po dlouhodobém běhání vypadá vaše bota v pořádku, nemusí tomu tak být. Výrobci udávají životnost běžeckých bot cca 750-1000km.

– nezapomeňte také, že běžecká obuv vyžaduje oproti běžným botám zvýšenou péči, jelikož je více namáhaná a většinou i v náročnějším prostředí.

Podívejte se na nejširší nabídku TOP běžeckých bot na nejoblíbenějším zahraničním eshopu českých zákazníků.

Nejprodávanější levné běžecké boty 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné běžecké boty 2022/2023

 

Pro snadnější výběr použijte testy běžeckých bot 2022/2023:

Hodnocení a testy běžeckých bot je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – běžecké boty je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších běžeckých bot dle německého Testberichte.de

Testy běžeckých bot 2023 – vítěz testu nejlepší běžecké boty

 

 1.  Salomon XA Pro 3D – trail, Gore-Tex, 405g, více…  hodnocení – výborné (1,0)
 2.  Adidas Terrex Skychaster GTX – trail, Gore -T., více…   hodnocení – výborné (1,0)
 3.  On Running Cloudflow – silniční, více…  hodnocení – výborné (1,3)
 4.  Salomon Speedcross 5 GTX – trail, 580g, více…  hodnocení – výborné
 5.  Asics Gel Nimbus 22 – universal, 305g, více…  hodnocení – velmi dobré
 6.  INOV-8X-Talon 212 – trail, 212g, více…  hodnocení – velmi dobré

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

Zobrazte si více informací o produktech z testu běžeckých bot

Celý článek: https://www.testy-spotrebicu.cz/testy-bezeckych-bot/

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte