SPORTY PROSPÍVAJÍCÍ ZDRAVÍ

                                                                                                           SPORTEM KE ZDAVÍ

Existuje celá řada důvodů, proč je každý sport pro zdraví super, a často i nějaké důvody, které z něj činí sport rizikový – ať už kvůli úrazu, nerovnoměrné zátěži a podobně. Sporty hodnotime podle následujících kritérií: zvětšení výdrže srdce, zvýšení síly, zvětšení výdrže svalů, flexibilita, spotřeba kalorií, riziko úrazu. Na seznamu nejzdravějších sportů přitom najdeme některé, které bychom třeba nečekali.

 

PLAVÁNÍ: Lepší výdrž srdce, kapacita plic a posílení svalů spolu s udržením zdravé hmotnosti – a to vše v krytém bazénu celoročně bez omezení.

 

TENIS: Vybudujete si díky němu velkou sílu a je jedním z nejlepších spalovačů kalorií mezi sporty.

VESLOVÁNÍ: Bezpečné hubnutí i posílení, a to buď celoročně na trenažéru, nebo v létě i s přídavkem krás přírody.

BASKETBAL: Při basketu se zbavíte nejen spousty kalorií, ale taky stresu, zlepší se vám prostorová orientace, schopnost rozhodování, koordinace i sebedůvěra.

JÍZDA NA KOLE: Cyklistika prospívá tělu nejen tím, že pálí kalorie, ale také omlazuje mozek a přináší pocity štěstí. Dá se provozovat všude, většinou ale jen v sezoně.

BĚŽKOVÁNÍ: Tento sport unikátně zapojuje do pohybu celé tělo, a tak nejenže se při něm spaluje extrémní množství kalorií, ale taky umožňuje mít lepší fyzičku při provozování jiných sportů.

BĚH: Běhání je dnes in, a proto každý ví, že posiluje nejen svaly, ale i kosti, a že přispívá nejen k celkovému tělesnému zdraví, ale i k psychické pohodě.

SQUASH: Kromě vynikajících výsledků ve všech kategoriích hodnocení Forbesu je třeba doplnit i extrémně rozvinutou koordinaci rukou a očí.

VOLEJBAL: Volejbal nejen nastartuje metabolismus ke spálení velkého množství kalorií, ale také pomáhá mrštnosti a koordinaci a náladu.

 

GYMNASTIKA: Gymnastika vyžaduje flexibilitu, sílu a celkově výjimečnou fyzičku, ale také velkou psychickou odolnost a schopnost se soustředit.

 

FITNESS: Vyžaduje vytrvalost, buduje svaly a kondičku. Samozřejmě přispívá k lepší psychice a napomáhá k hubnutí.

JÓGA:Díky pravidelnému cvičení se samozřejmě zlepší i Vaše tělesná kondice. Přestanou Vás bolet záda, klouby a začne se Vám lépe dýchat. Migrény, které často provází především ženy, bývají spojené s špatnou hormonální funkcí. Joga pomáha hormony v těle vyrovnávat. Odstraní blokády v páteři nebo nervové napětí, které je s migrénami také úzce spjato.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/sporty-ktere-prospivaji-zdravi.A170718_095913_dieta_pet

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

PSYCHIKA A SPORT

 Jak nás ovlivňuje v různých sportovních disciplínách Psychické zátěže ve sportu Sport včetně běhu vyžaduje jistou psychickou rovnováhu, přestože jí sám může napomáhat. Věnujeme-li se

Více informací ⟶