SPORTY PROSPÍVAJÍCÍ ZDRAVÍ

                                                                                                           SPORTEM KE ZDAVÍ

Existuje celá řada důvodů, proč je každý sport pro zdraví super, a často i nějaké důvody, které z něj činí sport rizikový – ať už kvůli úrazu, nerovnoměrné zátěži a podobně. Sporty hodnotime podle následujících kritérií: zvětšení výdrže srdce, zvýšení síly, zvětšení výdrže svalů, flexibilita, spotřeba kalorií, riziko úrazu. Na seznamu nejzdravějších sportů přitom najdeme některé, které bychom třeba nečekali.

 

PLAVÁNÍ: Lepší výdrž srdce, kapacita plic a posílení svalů spolu s udržením zdravé hmotnosti – a to vše v krytém bazénu celoročně bez omezení.

 

TENIS: Vybudujete si díky němu velkou sílu a je jedním z nejlepších spalovačů kalorií mezi sporty.

VESLOVÁNÍ: Bezpečné hubnutí i posílení, a to buď celoročně na trenažéru, nebo v létě i s přídavkem krás přírody.

BASKETBAL: Při basketu se zbavíte nejen spousty kalorií, ale taky stresu, zlepší se vám prostorová orientace, schopnost rozhodování, koordinace i sebedůvěra.

JÍZDA NA KOLE: Cyklistika prospívá tělu nejen tím, že pálí kalorie, ale také omlazuje mozek a přináší pocity štěstí. Dá se provozovat všude, většinou ale jen v sezoně.

BĚŽKOVÁNÍ: Tento sport unikátně zapojuje do pohybu celé tělo, a tak nejenže se při něm spaluje extrémní množství kalorií, ale taky umožňuje mít lepší fyzičku při provozování jiných sportů.

BĚH: Běhání je dnes in, a proto každý ví, že posiluje nejen svaly, ale i kosti, a že přispívá nejen k celkovému tělesnému zdraví, ale i k psychické pohodě.

SQUASH: Kromě vynikajících výsledků ve všech kategoriích hodnocení Forbesu je třeba doplnit i extrémně rozvinutou koordinaci rukou a očí.

VOLEJBAL: Volejbal nejen nastartuje metabolismus ke spálení velkého množství kalorií, ale také pomáhá mrštnosti a koordinaci a náladu.

 

GYMNASTIKA: Gymnastika vyžaduje flexibilitu, sílu a celkově výjimečnou fyzičku, ale také velkou psychickou odolnost a schopnost se soustředit.

 

FITNESS: Vyžaduje vytrvalost, buduje svaly a kondičku. Samozřejmě přispívá k lepší psychice a napomáhá k hubnutí.

JÓGA:Díky pravidelnému cvičení se samozřejmě zlepší i Vaše tělesná kondice. Přestanou Vás bolet záda, klouby a začne se Vám lépe dýchat. Migrény, které často provází především ženy, bývají spojené s špatnou hormonální funkcí. Joga pomáha hormony v těle vyrovnávat. Odstraní blokády v páteři nebo nervové napětí, které je s migrénami také úzce spjato.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/sporty-ktere-prospivaji-zdravi.A170718_095913_dieta_pet

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶