Nejlepší cvičební pomůcky na doma

HRAZDA DO DVEŘÍ

Cviky na hrazdě jsou jedny z nejlepších na rozvoj zádového svalstva. Mimo jiné hrazdu skvěle využijete k zavěšení TRX, nebo například pro upevnění odporové gumy. Montáž hrazdy je velmi snadná. Stačí tyč vložit mezi dveře a konce napevno dotáhnout.

ZÁVĚSNÝ POSILOVACÍ SYSTÉM

V posledních letech se trend TRX pořádně rozjel. My se tomu vůbec nedivíme! Závěsný posilovací systém TRX je skvělým pomocníkem na procvičení celého těla. Věřte nebo ne, ale díky TRX poznáte svaly, o kterých jste dříve možná ani nevěděli. Velkou výhodou je snadná instalace a velké spektrum cviků, které snadno dohledáte na YouTube.

ŠVIHADLO

Nebaví Vás běh, ale rádi byste do svého tréninku pravidelně zařazovali aerobní aktivitu? Švihadlo je skvělá volba! Můžete cvičit takřka kdekoliv a hlavně si vždycky pořádně zamakáte. Největším přínosem aerobní aktivity je okysličení svalů, posílení srdce, zlepšuje prokrvení těla a napomáhá ke spalování svalů.

KLOUZAVÉ PODLOŽKY

Netradiční ale velmi účinná pomůcka na cvičení doma je právě klouzavá podložka. Při tréninku se využívá vlastní hmotnost těla, která přirozeně působí jako odpor těla, a tím dochází k efektivnímu posilování. Cviky mají charakter koncentrovaných třecích pohybů, které se vykonávají pomocí speciálních návleků třením o podložku. Pokud jste podložku nezkoušeli, doporučujeme objednat a vyzkoušet.

ODPOROVÁ GUMA

První a zároveň nejvyužitelnější cvičební pomůckou na doma je podle mého názoru právě odporová guma. Díky jejím elastickým vlastnostem dokáže perfektně simulovat zátěž. Na trhu můžeme nalézt hned několik druhů těchto gum. Dělíme je podle provedení, síly a délky. Pro cvičení svalů na horní polovině těla nejčastěji použijete neukončenou gumu a pro svaly spodní částí těla naopak ukončenou. Sílu gumy je těžké vybrat podle údajů na e-shopu, tudíž doporučuji vybrat nějakou sadu s rozdílně obtížnými odporovými gumami.

POSILOVACÍ KOLEČKO

Posilovací kolečko je jedním z nejlepších pomocníků pro zlepšení středu těla. S kolečkem můžete cviky hned na několik způsobů. Od těch snadných, až po ty opravdu těžké. Posilování s kolečkem zlepšíte fyzickou kondici, zlepšíte stabilitu a hlavně mobilitu. Během cvičení zapojíte kromě břišních svalů také zádové svalstvo, ramena, ruce a hamstringy.

CVIČEBNÍ PODLOŽKA

Základní cvičební pomůckou na doma je klasická cvičební podložka. Myslím, že tuhle podložku nemusíme představovat do hloubky. Zkrátka je to takový šikovný pomocník, na kterém pohodlně procvičíte téměř všechny svalové partie.

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶