Na kole s adrenalinem, přesto bezpečně

[smartslider3 slider=”8″]

Máte rádi sport, rychlost, napětí a adrenalin? Nedokážete si bez něj
svůj život představit? Jste adrenalinová rodina, která sportuje v každé volné chvíli?

Je fajn se na kole odvázat, sjíždět kopce a užívat si adrenalin. Ale při tom je nutné mít všechno pod kontrolou. Proto si každý jezdec hledá super bezpečné kolo. Bezpečné, spolehlivé, ale samozřejmě se vším komfortem pro adrenalinovou jízdu. To, co platí pro nás, platí dvojnásob pro naše děti, které se na kole musí cítit také bezpečně a komfortně. 

Jak si co nejlépe vybrat dětské horské kolo?

V prvé řadě je třeba zvolit jeho správnou velikost. Ať se jedná o první dětské kolo nebo o kolo pro staršího jezdce, velikost se vybírá podle vnitřní délky nohy dítěte, což je vzdálenost od jeho rozkroku dítěte po patu. A právě tomuto rozměru odpovídá výška sedla kola v jeho nejnižší poloze. To není až tak složité, že?

Pro nejmenší jezdce jsou navržena kola řady Woom o rozměrech 14 palců. Tento rozměr kola odpovídá 41 centimetrům a je určeno dětem ve věku 3-5 let. Pro starší děti ve věku 4-6 let je navrženo kolo o rozměru 16 palců, tedy 48 centimetrů. A pro nejstarší děti ve věku 13 let má tento typ horského kola rozměr 26 palců, tedy 75 centimetrů.

Když už máme vybranou správnou velikost kola, je třeba se zamyslet nad bezpečností při jízdě i na komfort pro malého závodníka. Zvláště v drsném terénu jsou obě tato hlediska velmi důležitá.

Výrobce se u této řady dětských horských kol se zaměřuje na bezpečnost a pohodlí právě při jízdě v drsném terénu. K tomu dopomáhá v prvé řadě velmi lehká a kvalitní karbonová vidlice kola, která nabízí maximální stabilitu. Ultralehký hliníkový rám z hydraulicky tvarovaných trubek umožňuje v každé situaci rychlé sesednutí z kola. Kotoučové hydraulické brzdy Promax v kombinaci s dětskými brzdovými páčkami pro malý dosah prstů zvyšují bezpečnost a kontrolu i v obtížném a mokrém terénu i pro nejmenšího závodníka. Kvalitní pláště Schwalbe nabízejí dobré tlumení a dlouhou životnost a speciální převodník Narrow Wide zaručuje spolehlivé vedení řetězu i v náročném terénu.

Každý malý závodník a závodnice zvlášť, si jistě bude chtít svoje horské kolo vyšperkovat a ozvláštnit! Proto se k řadě Woom přikládá i sada originálních nálepek PIMP YOUR BIKE ve čtyřech různých barvách! Ráfky a horní trubka může být tedy krásně barevně polepená dle vkusu malého cyklisty.

Dětská horská kola Woom OFF AIR, jsou vhodnější především pro malé závodnice, neboť  tato řada kol má vzduchovou odpruženou vidlici, která zajišťuje dokonalou kontrolu nad těžkým terénem. Výsledkem je pro závodnici více zábavy a méně únavy.

Pro chlapce jsou určena spíše kola řady Woom OFF.

Tak už máte pro své děti to správné horské kolo vybrané? Potom už neváhejte a vytáhněte je na vaši první rodinnou cross-country vyjížďku! Uvidíte, že váš malý závodník nebo závodnice budou z adrenalinové jízdy nadšeni a budou si ji užívat stejně jako vy nebo děti v následujícím videoklipu.

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶