Mike – Michal Mareš

Podle mého názoru správný trenér nejen motivuje k výsledkům, ale dbá na správnou přípravu, nápravu, techniku cvičení a správný systém tréninku. Myslím si, že takový přístup ke cvičení je u nás stále po skromně a mám více důvodů, proč to mohu tvrdit. Právě proto jsem se stal silově-kondičním p-rehab trenérem. Co to je? Tento pojem znamená, že se o lidi starám komplexně od základů – posouzení, co potřebuješ a co potřebuješ skrz diagnostiku, nastavím jak toho docílit, ale zároveň potřebuji zachovat určitou trvalou udržitelnost při výkonu. Součást takové udržitelnosti je právě kvalitní příprava tzv. p-rehab a jedná se o systematické sestavení cviků a cvičení. Pokud je příprava kvalitní, je kvalitní celkový trénink od základů techniky a mechaniky, až po periodizaci tréninku. Pak má jak běžný cvičenec (amatérský či profesionální sportovec) větší možnosti a díky těmto procesům může dostat svůj výkon daleko za aktuální možnosti a neriskovat zbytečná zranění či omezení v budoucnu.

Součástí týmu Adrenaline Race jsem se chtěl stát, protože tento skvělý tým schopných lidí potřebuje dobrou kondici – což vyžaduje přípravu, silové a kondiční fáze. Mým přesvědčením je lidi vzdělávat, dávat jim směr a vytvářet povědomí o tom, jak na souvislosti ve cvičení pohlížet.

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Horolezecké techniky

Mimo dělení horolezectví na jednotlivé disciplíny dle různých hledisek, jak bylo uvedeno v předešlé části, je třeba ještě zmínit rozdíl v koncepci lezeckých technik. Zvolíme-li

Více informací ⟶