Letní virtuální hry jsou výzvou pro všechny sportovce

V termínu 15.7.-14.8. proběhne 3. ročník Letních virtuálních her, který opět nabídne možnost poměřit síly v 5 sportovních disciplínách všem bez rozdílu. Do závodu se může každý přihlásit zdarma a za pár vteřin přímo na webu www.letnivirtualnihry.cz. Na programu her je Běh, Chůze (turistika), Cyklistika (in-line brusle, koloběžka), Plavání a Triatlon. Všechny závody probíhají v reálném světě a sportovní aktivity je nutné skutečně absolvovat. Virtuální je pouze tabulka výsledků, která se neustále aktualizuje a umožňuje závodění odkudkoli a kdykoli. Pro zapojení do závodu stačí jen změřit si svůj výkon přes jakoukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci a záznam aktivity následně odeslat přes připravený formulář. U každého sportu je v nabídce několik tratí různých délek tak, aby si vybrali začátečníci, pokročilí i děti. Každý získá své startovní číslo a na závěr i diplom se svým umístěním. Zájemcům přijde po skončení závodu navíc ještě také celobarevná medaile přímo do schránky.

Místo i čas vybraného závodu si každý závodník určuje sám a do výzvy je tak možné se pustit z kteréhokoli místa na světě. Jediný časový limit je termín závodu a výzvu je tak potřeba splnit kdykoli během 30 dní od 15.7.-14.8. Závod může být sportovním zpestřením vaší dovolené, testem vaší formy nebo třeba jen zábavou, kterou si užijete s přáteli či dětmi. Hlavním cílem projektu je nejen motivovat amatérské sportovce v jejich v začátcích, ale inspirovat k překonávání vlastních limitů všechny sportovce bez rozdílu.

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené

Při Letních Virtuálních Hrách nezáleží na výkonnosti, věku ani pohlaví. Závody jsou koncipované tak, aby si v nich našli své začátečníci i pokročilí. Všichni mají možnost snažit se o co nejlepší umístění v celkovém žebříčku, ale stejně tak se každý může pokusit o překonání a zdolání svých vlastních limitů a cílů. To může být například dosažení vysněného času na jedné z tratí, nebo třeba zdolání královského triatlonu, na jehož splnění je v tomto případě celých 24 hodin od startu první disciplíny.

Princip je jednoduchý: na webu www.letnivirtualnihry.cz se během několika vteřin přihlásíte k závodům, které vás nejvíce osloví. Následně vybranou disciplínu absolvujete v reálném světě a svůj výkon změříte sportovními hodinkami, aplikací v telefonu či vyfotíte čas na stopkách. Pak už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahrajete svůj výsledek na web Letních virtuálních her a po schválení výsledku organizátory se váš výsledek objeví ve výsledkové listině.

“Virtuální závody oceňují začátečníci i pokročilí. Odpadá při nich veškerý ostych, který některé sportovce občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. U virtuálních výzev nemusí mít nikdo strach, že je někdo uvidí nebo že skončí poslední. Za startem navíc není nutné nikam dojíždět a zapojit se tak mohou ve velkém úplně všichni, nejen dospělí, ale také děti. Výhodou je i to, že je možné závod absolvovat během delšího časového okna a rodinný program není potřeba přizpůsobovat termínům reálných závodů. Každý závod je dokonce možné absolvovat vícekrát, nebo si v rámci jedné disciplíny vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů,” vyjmenovává důvody popularity virtuálního závodění Pavel Kosař, jeden z organizátorů Letních Virtuálních Her.

Více informací najdete na www.letnivirtualnihry.cz a aktuální dění můžete sledovat také na sociálních sítích prostřednictvím hashtagů #LetniVirtualniHry #LVH2022 @letnivirtualnihry.

Zdroj: ČTK

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

MUDr.Ladislav Pásztor,MSc.

Absolvoval evropský certifikační kurz v medicíně životního stylu. Věnuje se fyzikální cévní léčbě BEMER. Nejraději tento zdravotnický přístroj pro domácí používání doporučuje lidem, kteří jsou

Více informací ⟶