Letní virtuální hry jsou výzvou pro všechny sportovce

V termínu 15.7.-14.8. proběhne 3. ročník Letních virtuálních her, který opět nabídne možnost poměřit síly v 5 sportovních disciplínách všem bez rozdílu. Do závodu se může každý přihlásit zdarma a za pár vteřin přímo na webu www.letnivirtualnihry.cz. Na programu her je Běh, Chůze (turistika), Cyklistika (in-line brusle, koloběžka), Plavání a Triatlon. Všechny závody probíhají v reálném světě a sportovní aktivity je nutné skutečně absolvovat. Virtuální je pouze tabulka výsledků, která se neustále aktualizuje a umožňuje závodění odkudkoli a kdykoli. Pro zapojení do závodu stačí jen změřit si svůj výkon přes jakoukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci a záznam aktivity následně odeslat přes připravený formulář. U každého sportu je v nabídce několik tratí různých délek tak, aby si vybrali začátečníci, pokročilí i děti. Každý získá své startovní číslo a na závěr i diplom se svým umístěním. Zájemcům přijde po skončení závodu navíc ještě také celobarevná medaile přímo do schránky.

Místo i čas vybraného závodu si každý závodník určuje sám a do výzvy je tak možné se pustit z kteréhokoli místa na světě. Jediný časový limit je termín závodu a výzvu je tak potřeba splnit kdykoli během 30 dní od 15.7.-14.8. Závod může být sportovním zpestřením vaší dovolené, testem vaší formy nebo třeba jen zábavou, kterou si užijete s přáteli či dětmi. Hlavním cílem projektu je nejen motivovat amatérské sportovce v jejich v začátcích, ale inspirovat k překonávání vlastních limitů všechny sportovce bez rozdílu.

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené

Při Letních Virtuálních Hrách nezáleží na výkonnosti, věku ani pohlaví. Závody jsou koncipované tak, aby si v nich našli své začátečníci i pokročilí. Všichni mají možnost snažit se o co nejlepší umístění v celkovém žebříčku, ale stejně tak se každý může pokusit o překonání a zdolání svých vlastních limitů a cílů. To může být například dosažení vysněného času na jedné z tratí, nebo třeba zdolání královského triatlonu, na jehož splnění je v tomto případě celých 24 hodin od startu první disciplíny.

Princip je jednoduchý: na webu www.letnivirtualnihry.cz se během několika vteřin přihlásíte k závodům, které vás nejvíce osloví. Následně vybranou disciplínu absolvujete v reálném světě a svůj výkon změříte sportovními hodinkami, aplikací v telefonu či vyfotíte čas na stopkách. Pak už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahrajete svůj výsledek na web Letních virtuálních her a po schválení výsledku organizátory se váš výsledek objeví ve výsledkové listině.

“Virtuální závody oceňují začátečníci i pokročilí. Odpadá při nich veškerý ostych, který některé sportovce občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. U virtuálních výzev nemusí mít nikdo strach, že je někdo uvidí nebo že skončí poslední. Za startem navíc není nutné nikam dojíždět a zapojit se tak mohou ve velkém úplně všichni, nejen dospělí, ale také děti. Výhodou je i to, že je možné závod absolvovat během delšího časového okna a rodinný program není potřeba přizpůsobovat termínům reálných závodů. Každý závod je dokonce možné absolvovat vícekrát, nebo si v rámci jedné disciplíny vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů,” vyjmenovává důvody popularity virtuálního závodění Pavel Kosař, jeden z organizátorů Letních Virtuálních Her.

Více informací najdete na www.letnivirtualnihry.cz a aktuální dění můžete sledovat také na sociálních sítích prostřednictvím hashtagů #LetniVirtualniHry #LVH2022 @letnivirtualnihry.

Zdroj: ČTK

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶