Kanárské ostrovy

Vítejte na Kanárských ostrovech!

Toužíte po neobyčejném výletě za sluncem, písčitými plážemi a fantastickou přírodou? Kde můžete lenošit u vody nebo si protáhnout tělo různými aktivitami? Zajímá vás lidová kultura, přírodní atrakce a skvělá kuchyně? Hledáte párty a noční život nebo absolutní klid? Vyberte si na dovolenou Kanárské ostrovy, kde se najde pro každého něco.

Vulkanické souostroví, které je autonomní částí Španělska, najdete u severozápadního pobřeží Maroka v Atlantickém oceánu. Nehledě na sopečný původ je každý z Kanárských ostrovů originálem s odlišnou topografií. Mají nadpozemskou sopečnou krajinu, vysoké hory, lesy, písečné duny, bílé i černé pláže, historická města, barvité festivaly, nemluvě o skvělém jídle a víně.

El Golfo, Lanzarote, Kanárské ostrovy
Puerto de la Cruz, Tenerife, Kanárské ostrovy

6 důvodů, proč na dovolenou na Kanáry

  • Ideální počasí. Na Kanárských ostrovech panuje mírné klima po celý rok. I v zimě se průměrné teploty pohybují kolem 20 stupňů Celsia a prší minimálně. Slunce tu svítí přes 3 000 hodin ročně.
  • Pláže. Množství a druh pláží na Kanárských ostrovech je stejně rozmanitý jako samy ostrovy. Od navátého bílého písku přes černý sopečný písek až po skalnaté zátoky a přírodní jezírka: na Kanárských ostrovech si svoji pláž najde každý, rodiny s dětmi, senioři, dobrodruzi, zamilované páry…
  • Možnosti aktivit. Nejoblíbenější z outdoorových aktivit jsou cyklistika, turistika, windsurfing, potápění. Kanárské ostrovy jsou top destinací pro sportovce, kteří využívají mírné klima k tréninku v kteroukoli roční dobu.
  • Jedinečná krajina. Rozmanitost krajiny na Kanárských ostrovech je ohromující, zahrnuje působivé pouště, subtropické lesy, zasněžené hory, dramatické útesy. Ostrovy se pyšní nedotčenou přírodou i minimálním znečištěním vzduchu, je to nejlepší místo v Evropě pro sledování hvězdné oblohy.
  • Báječné jídlo a pití. V kanárské kuchyni si vychutnáte neodolatelnou kombinaci španělských a marockých chutí, čerstvé ryby, plody moře, zeleninu a ovoce, sladkosti i originální sopečné víno.
Gran Canaria, Kanárské ostrovy
Charco Azul, El HIerro, Kanárské ostrovy

Který Kanárský ostrov si vybrat na dovolenou?

Tenerife

Největší a nejrozvinutější z Kanárských ostrovů, zalitý sluncem, s nádhernými plážemi s bílým a černým pískem. Na Tenerife najdete skvělé hotely, vynikající jídlo, bohatou kulturní nabídku i rušný noční život. Perfektní místo i pro milovníky windsurfingu a potápění.

Gran Canaria

Nejrozmanitější ostrov, známý jako miniaturní kontinent. Gran Canaria je oblíbená u cestovatelů, kteří milují pláže a písečné duny, ale zároveň se rádi vydávají na horské túry a objevují historická města a památky. Perfektní místo pro rodinnou dovolenou.

Fuerteventura

Nejdelší ostrov Kanárského souostroví, s velkolepým pobřežím s nepřeberným množstvím krásných pláží s bílým pískem, zvlněnými písečnými dunami a smaragdovými vlnami bouřícího Atlantiku. Nepřekvapí, že Fuerteventura je světově proslulou destinaci pro windsurfaře a kitesurfaře.

Lanzarote

Nejoriginálnější z Kanárských ostrovů. Měsíční krajina Lanzarote s 300 sopečnými kužely, lávovými poli a rudými útesy je jako z jiné planety. Černé pláže, vulkanické vinice, stavby Césara Manriqueho, přírodní jezírka… Perfektní destinace pro surfaře, cyklisty a cestovatele, kteří hledají něco extra.

La Palma

Nejzelenější ostrov souostroví, „La Isla Bonita“. La Palma byla prvním Kanárským ostrovem, označeným jako biosférická rezervace. Ideální pro cestovatele preferující klid, nenápadný luxus a přírodní bohatství.

El Hierro

Nejméně rozvinutý ostrov, druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, romantický, ekologický, využívající obnovitelnou energii. El Hierro je odlehlým rájem pro turisty, kajakáře, surfaře a příznivce šnorchlování.

La Gomera

Nejautentičtější Kanárský ostrov. La Gomera láká na úchvatnou přírodu, autentické „street food“, tradiční řemesla i pěší turistiku.

Celý článek: https://www.eximtours.cz/spanelsko/kanarske-ostrovy

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶