Kanárské ostrovy

Vítejte na Kanárských ostrovech!

Toužíte po neobyčejném výletě za sluncem, písčitými plážemi a fantastickou přírodou? Kde můžete lenošit u vody nebo si protáhnout tělo různými aktivitami? Zajímá vás lidová kultura, přírodní atrakce a skvělá kuchyně? Hledáte párty a noční život nebo absolutní klid? Vyberte si na dovolenou Kanárské ostrovy, kde se najde pro každého něco.

Vulkanické souostroví, které je autonomní částí Španělska, najdete u severozápadního pobřeží Maroka v Atlantickém oceánu. Nehledě na sopečný původ je každý z Kanárských ostrovů originálem s odlišnou topografií. Mají nadpozemskou sopečnou krajinu, vysoké hory, lesy, písečné duny, bílé i černé pláže, historická města, barvité festivaly, nemluvě o skvělém jídle a víně.

El Golfo, Lanzarote, Kanárské ostrovy
Puerto de la Cruz, Tenerife, Kanárské ostrovy

6 důvodů, proč na dovolenou na Kanáry

  • Ideální počasí. Na Kanárských ostrovech panuje mírné klima po celý rok. I v zimě se průměrné teploty pohybují kolem 20 stupňů Celsia a prší minimálně. Slunce tu svítí přes 3 000 hodin ročně.
  • Pláže. Množství a druh pláží na Kanárských ostrovech je stejně rozmanitý jako samy ostrovy. Od navátého bílého písku přes černý sopečný písek až po skalnaté zátoky a přírodní jezírka: na Kanárských ostrovech si svoji pláž najde každý, rodiny s dětmi, senioři, dobrodruzi, zamilované páry…
  • Možnosti aktivit. Nejoblíbenější z outdoorových aktivit jsou cyklistika, turistika, windsurfing, potápění. Kanárské ostrovy jsou top destinací pro sportovce, kteří využívají mírné klima k tréninku v kteroukoli roční dobu.
  • Jedinečná krajina. Rozmanitost krajiny na Kanárských ostrovech je ohromující, zahrnuje působivé pouště, subtropické lesy, zasněžené hory, dramatické útesy. Ostrovy se pyšní nedotčenou přírodou i minimálním znečištěním vzduchu, je to nejlepší místo v Evropě pro sledování hvězdné oblohy.
  • Báječné jídlo a pití. V kanárské kuchyni si vychutnáte neodolatelnou kombinaci španělských a marockých chutí, čerstvé ryby, plody moře, zeleninu a ovoce, sladkosti i originální sopečné víno.
Gran Canaria, Kanárské ostrovy
Charco Azul, El HIerro, Kanárské ostrovy

Který Kanárský ostrov si vybrat na dovolenou?

Tenerife

Největší a nejrozvinutější z Kanárských ostrovů, zalitý sluncem, s nádhernými plážemi s bílým a černým pískem. Na Tenerife najdete skvělé hotely, vynikající jídlo, bohatou kulturní nabídku i rušný noční život. Perfektní místo i pro milovníky windsurfingu a potápění.

Gran Canaria

Nejrozmanitější ostrov, známý jako miniaturní kontinent. Gran Canaria je oblíbená u cestovatelů, kteří milují pláže a písečné duny, ale zároveň se rádi vydávají na horské túry a objevují historická města a památky. Perfektní místo pro rodinnou dovolenou.

Fuerteventura

Nejdelší ostrov Kanárského souostroví, s velkolepým pobřežím s nepřeberným množstvím krásných pláží s bílým pískem, zvlněnými písečnými dunami a smaragdovými vlnami bouřícího Atlantiku. Nepřekvapí, že Fuerteventura je světově proslulou destinaci pro windsurfaře a kitesurfaře.

Lanzarote

Nejoriginálnější z Kanárských ostrovů. Měsíční krajina Lanzarote s 300 sopečnými kužely, lávovými poli a rudými útesy je jako z jiné planety. Černé pláže, vulkanické vinice, stavby Césara Manriqueho, přírodní jezírka… Perfektní destinace pro surfaře, cyklisty a cestovatele, kteří hledají něco extra.

La Palma

Nejzelenější ostrov souostroví, „La Isla Bonita“. La Palma byla prvním Kanárským ostrovem, označeným jako biosférická rezervace. Ideální pro cestovatele preferující klid, nenápadný luxus a přírodní bohatství.

El Hierro

Nejméně rozvinutý ostrov, druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, romantický, ekologický, využívající obnovitelnou energii. El Hierro je odlehlým rájem pro turisty, kajakáře, surfaře a příznivce šnorchlování.

La Gomera

Nejautentičtější Kanárský ostrov. La Gomera láká na úchvatnou přírodu, autentické „street food“, tradiční řemesla i pěší turistiku.

Celý článek: https://www.eximtours.cz/spanelsko/kanarske-ostrovy

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Běh nebo chůze

Běh a chůze. Dva nejzákladnější druhy pohybu, které jsou dostupné každému. Obě formy mají mnoho zdravotních výhod a mohou být součástí aktivního životního stylu. Rozhodnout

Více informací ⟶