Jak vybrat kolo do terénu?

Vybrat správné kolo do různého terénu není jen tak. Vždy je důležité si před výběrem nejdříve ujasnit, kde si budeš na kole užívat. Tak do kterých krajin to bude, abychom ti vybrali to správné kolo?

Sjíždíš lesní traily a zpevněné cesty?

Jestli jsou tvým domácím hřištěm nejčastěji lesní traily a zpevněné cesty, ideálním parťákem pak bude pevné horské kolo (tzv. hard tail) nebo tvz. Pevné XC. Jedná se o nejuniverzálnější typ, se kterým zvládneš bez problému jak delší tratě, tak techničtější stezky třeba na singltrecích.

Kdybys měl v plánu pouštět se do těžšího terénu, ale stále si chtěl udržet rychlost jako závodníci crosscountry, pak bude jasná volba celoodpružená varianta/celoodpružené XC.

MRKNU NA HORSKÁ KOLA

Jsi pro sjezdy a dáš si při tom pár triků v bikeparku?

Když se chceš v jízdě v terénu zdokonalovat, baví tě sjezdy a občas zavítáš i do bikeparku, jsou tu trail kola.

S upravenou geometrií získáš v terénu lepší ovladatelnost, která ti pomůže v technických pasážích. Pro lehčí terén a do začátku ti určitě postačí pevné trail kolo. Pokud ale miluješ technické sjezdy a nechceš, aby tě u nich cokoliv brzdilo, celoodpružené trail kolo tě podrží!

CHCI TRAIL KOLO

Boží sjezdy, to je moje! A kopci? Tomu se raději vyhnu.

Jízda do kopce není tvůj šálek čaje, ale co bys neudělal pro parádní sjezd? Celoodpružené enduro tě nezklame ani v tom nejtěžším terénu. Ať už jsou to kameny, kořeny nebo třeba skoky, tyhle kola se s ničím nepářou. Vysoké zdvihy a geometrie blížící se sjezdovým speciálům, to jsou faktory, které z endura dělají stroj i pro ty nejnáročnější cyklisty.

CHCI CELOODPRUŽENÉ KOLO

Pokud už tě jen tak nějaká lesní cesta neuspokojí a stal se z tebe čistokrevný sjezdař, určitě bude jediná správná volba kolo sjezdové. Každý detail na kole se přizpůsobil, aby ti jízdu z kopce maximálně zpříjemnil. Bikeparky, skoky, technické nástrahy na trati… Tohle kolo tě dolů dostane, ať už si zvolíš jakoukoliv cestu.

CHCI SJEZDOVÉ KOLO

Zdroj: OUTFINDO.CZ

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶