Mystic SK8 Cup

Mystic Sk8 Cup patří k největším skateboardovým závodům v Evropě, kam se pravidelně sjíždí špičkoví skateboardisté a skateboardistky z celého světa. Závod se koná pravidelně už od roku 1994 v zastřešeném skateparku v centru Prahy na ostrově Štvanice a přilehlém areálu. Během let si vybudoval mezi závodníky i diváky pověst jednoho z nejoblíbenějšího skate eventu vůbec, který je zároveň i nejstarším na evropském kontinentu. Za téměř tři dekády se v Praze vystřídaly největší hvězdy jako např. David Gonzalez, Dustin Dollin, Christian Hosoi, Tony Hawk, Ronnie Creager, Arto Saari, Geoff Rowley, Bastien Salabanzi, Austen Seaholm, Rune Glifberg, Leticia Bufoni. Angelo Caro nebo Adrien Bulard.

Závody probíhají formou třídenního festivalu, který zahrnuje kromě závodů v kategoriích park a street také hudební program v podobě koncertů zahraničních a domácích kapel a dýdžejů. V předchozích letech u nás vystupovali např. Sucidal Tendencies, NOFX, Onyx, Lords Of The Underground, Dog Eat Dog, Madball, Delinquent Habits a mnoho dalších.

Návštěvníci mohou během závodů trávit čas v odpočinkové Relax zóně, kde prezentují své výroby a módu skateboardové firmy a servíruje se pestrá gastronomie.  

Mystic Sk8 Cup je součástí tour World Cup Skateboarding, což je zárukou toho, že se na pražské Štvanici objevují
ta největší esa světového skateboardingu.Jendou z hlavních tváří závodů je jejich moderátor Dave Duncan, ikona světového skateboardingu z Kalifornie.

Zdroj: https://www.mysticsk8cup.cz/

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin,

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V

Více informací ⟶