JT Banka Ostrava Beach Pro

Beachvolejbalový svátek J&T Banka Ostrava Beach Pro se v Dolních Vítkovicích uskuteční od středy 31. května do neděle 4. června. Letos opět jako součást nejvyšší kategorie světové série ELITE 16, tedy pro 16 nejlepších týmů v kategoriích žen a mužů. A na prestiži ostravskému turnaji přidává zařazení do olympijské kvalifikace pro hry v Paříži. Vstupenky budou v prodeji v síti Ticketportal od pátku 31. března.

Hráči i fanoušci již znají letošní kalendář Volleyball World Beach Pro Tour, která už 1. února odstartovala v Kataru a v závěru března pokračovala druhou zastávkou v Mexiku. Elitní série se přes Brazílii přesune do moravskoslezské metropole, pokračovat bude ve Švýcarsku, Kanadě, Německu, Francii, Spojených arabských emirátech a Austrálii.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro je stabilní zastávkou světové tour, což je pro nás ohromné ocenění naší dlouholeté práce. Sportovně je důležitost podtržena tím, že se hráčům získané body počítají do olympijské kvalifikace,“ okomentoval termín a prestiž turnaje Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu. Vítkovický turnaj je opět součástí olympijské kvalifikace. Domácí i světové hvězdy sbíraly body už pro postup na turnaj v Tokiu, nyní plážoví volejbalisté a volejbalistky vyhlížejí pařížské olympijské kurty.

Stejně jako v minulém roce vzniknou v Dolních Vítkovicích dva soutěžní a dva tréninkové kurty, na kterých se vždy dařilo Ondřejovi Perušičovi s Davidem Schweinerem. Ti si z Ostravy už třikrát odvezli stříbrné medaile. Historicky prvními vítězkami v ženském turnaji se pod vysokými pecemi staly Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková. V letošní sezóně nastupuje Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, Nausch Sluková s Helenou Havelkovou. Oba páry by se na domácím vrcholu sezóny rády představily. Postup do elitního turnaje ale nebude jednoduchý. „Jako pořádající federace máme právo nominovat do hlavního turnaje na divoké karty jeden mužský a jeden ženský tým. Další divoké karty máme pro středeční kvalifikaci a samozřejmě počítáme s tím, že díky aktuálnímu postavení ve světovém žebříčku se Perušič se Schweinerem nominují do turnaje přímo. Divákům by se tak mělo představit několik českých párů,“ doplnil gestor beachvolejbalu Českého volejbalového svazu Vít Mařík.

Specifickou atmosféru dodává turnaji unikátní lokalita. „Ostrava Beach Pro je právě svým umístěním do industriálního prostředí každý rok událostí, která nemá ve světě obdoby. Nyní jsme ve fázi nejintenzivnějších příprav, které ale díky kvalitnímu týmu běží bez komplikací. Jsem přesvědčený, že vše letos opět dotáhneme k dokonalosti díky spolupráci s Českým volejbalovým svazem, mezinárodní federací FIVB, a především s partnery z NSA, J&T Banky, Moravskoslezského kraje a města Ostravy. Jsem rád, že můžeme oficiálně zahájit prodej vstupenek a věřím, že bude vyprodáno celý týden, protože už středeční kvalifikace nabídne špičkový beachvolejbal,“ řekl Marek Tesař za pořádající agenturu Raul!

Titulárním partnerem turnaje je J&T Banka. „Těší nás každoročně se zvyšující zájem ze strany fanoušků a zároveň chuť a nadšení organizátorů posouvat hranice a úroveň turnaje stále výš. Věřím, že stejně tak jako v předchozích letech si i letošní ročník užijí nejen hráči a přítomní hosté, ale také televizní diváci,“ uvedla Alena Tkáčová, obchodní ředitelka J&T Banky.

Samotný turnaj do Moravskoslezského kraje vždy přiláká pozornost sportovního světa. „Je to skvělá akce a nejvyšší úroveň turnaje každý rok láká jak fanoušky z Čech, Moravy a Slezska, tak i ze světa. A to nejen skrze televizní obrazovky. Navíc jsme po všech turnajích využili písek pro regionální sportoviště, takže si ho ještě dlouho užívali malí i velcí sportovci. Jsem rád, že se nám daří neustále zlepšovat podmínky pro soutěžní o rekreační plážový volejbal, který je velmi oblíbeným sportem“ přiblížil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport.

Jan Dohnal, náměstek primátora Ostravy pro sport a dopravu pak připomněl význam turnaje pro děti a mládež: „Tato špičková sportovní akce v Ostravě je každý rok svátkem. Navíc je naše město ve skvělé společnosti. Vždyť když se podíváte na kalendář světové série, uvidíte Ostravu vedle Montrealu, Paříže nebo Hamburku. A velmi důležité jsou pro nás doprovodné aktivity pro školy a dětské domovy. Děti potkáte na tribunách, ve fan zóně si zkoušejí volejbalové aktivity a díky tomu se aktivně rozvíjejí.

Program turnaje

DenProgram
středa 31. 5. 2023kvalifikace
čtvrtek 1. 6. 2023zápasy ve skupinách
pátek 2. 6. 2023zápasy ve skupinách
sobota 3. 6. 2023play-off: round of 12, čtvrtfinále
neděle 4. 6. 2023play-off: semifinále, o 3. místo a finále

 

Zdroj: https://ostravabeachpro.cz/svetovy-plazovy-volejbal-uz-popate-v-ostrave/

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin,

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V

Více informací ⟶