BRETAŇ A NORMANDIE – FOTOKURZ

POPIS

Nádherné pobřeží severozápadní Francie jsme navštívili již několikrát v rámci fotoputování do Irska. Vždy se ale jednalo jen o pár dnů, kdy jsme pouze krátce ochutnali atmosféru před naloděním na trajekt. V rámci tohoto workshopu bychom se Bretani a Normandii pověnovali mnohem důkladněji a na všechna exkluzivní fotografická místa tak měli dostatek času. Čeká nás celá řada unikátních lokací v čele s věhlasným Mont Saint-Michel, kde budeme mít velkou příležitost si pořídit nejen „základní“ fotografii jako z prospektu z hlavní turistické, ale také vytvořit opravdu umělecká díla při hledání ideální kompozice mimo davy turistů. Dalším velkým lákadlem Bretaně jsou četné a opravdu dechberoucí majáky jako například Petit-Minou, Kermorvan či červený granitový Ploumanac’h. Těm se budeme věnovat také se vší pozorností, protože jsou zdrojem nádherných a čistých kompozic. Nevynecháme ani skalnaté pobřeží, které je zajímavé jedním z nejvyšších rozdílů mezi přílivem a odlivem, kdy se voda při odlivu stahuje mnoho kilometrů od pobřeží, aby se za pár hodin opět vrátila.
Navštívíme i historická města s mohutnými opevněními a kouzelnými uličkami.
.

DETAILY:

  • Cestovat budeme v malé skupince (8 účastníků), takže individuální přístup je zaručen.
  • Spát budeme v kempech ve stanech, případně na opuštěných místech v divoké přírodě tam, kde budeme večer i ráno fotit. (v případě zájmu o bydlení v pensionu, vše rád zařídím, na takové ubytování se budeme skládat až na místě dle zájmu)
  • Pojedeme pohodlným klimatizovaným mikrobusem s velkým zavazadlovým prostorem a možností nabíjet baterky přímo z 230V zásuvky. Můžete si tak vzít i zásoby na více dní dopředu.
  • Sebou budeme mít i grafický notebook, takže ve volných chvílích dojde i na grafické programy a povídání o úpravách pořízených fotek.
  • Pravidelně se budeme stavovat v supermarketech pro doplnění zásob či po dohodě můžeme ochutnat i místní speciality v restauraci.

Minimální počet účastníků: 6

NÁPLŇ ZÁJEZDU

Zájezd je určen všem cestovatelům a fotografům, kteří mají rádi přírodu a historii a rádi objevují zajímavé a fotogenické země. Normandie a Bretaň vás uchvátí svou atmosférou a jejich návštěva se vám vryje hluboko do paměti. Jelikož se jedná o fotografický kurz, budeme samozřejmě nejen fotit, ale o focení si i teoreticky povídat a učit se nové postupy a triky, jak své fotografie ještě vylepšit.

KOMU JE ZÁJEZD URČEN

Kurz mohou absolvovat jak zkušení fotografové, kteří si chtějí obohatit své portfolio, tak i začátečníci, kteří teprve taje krajinářské fotografie objevují a chtějí se posunout dál. Pokud ale chcete spíše vychutnávat krajinu a historii a jen si něco málo vyfotit, i vy si přijdete na své. Nebudeme tolik spěchat a ani překonávat několik desítek kilometrů denně v poloběhu. Na zajímavých místech zastavíme a dáme si dostatečný prostor si vše užít a vyfotit. A ve Francii je toho opravdu dost, co se dá obdivovat a vychutnávat.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Na tento zájezd není vyžadované žádné speciální vybavení, ani fyzická kondice. Potřeba je stan, maximálně třísezónní spacák a karimatka, určitě pevné boty. Oceníte i přiměřeně teplé oblečení a vařič. V případě nepříznivého počasí i pláštěnku a nebo nepromokavé oblečení, pláštěnka se hodí i na fotobatoh. Z fotografického hlediska pak berte vše, co standardně nosíte, maximálně něco zůstane v autě. Hodit se vám bude určitě široké ohnisko, ale i na dlouhá určitě dojde. Stativ je nutný, stejně jako dálková spoušť. Doporučuji také filtry, především pak ND filtry, které nám dovolí si hrát s dlouhou expozicí a případně polarizační a přechodové, pokud používáte. Ideálně také náhradní baterky a dostatek místa na kartách.

PROGRAM

Sobota 13.5.2023

Odjezd lehce po poledni z Česka, noční přesun do Francie.

14.5. – 20.5.2023

Postupně projedeme od Normandie (Entretat) až po maják Kermorvan na samém cípu Bretaně .

Neděle 21.5.2023

Příjezd zpět do Čech v dopoledních hodinách.

PODMÍNKY

Termín kurzu:13. 5. 2023 – 21. 5. 2023
Ubytování:Kemp, Stan
StravováníVlastní, pravidelně budeme navštěvovat supermarkety či restaurace.
Doprava:Pohodlným klimatizovaným minibusem s možností nabíjet baterky z 230V zásuvky.
Cena:13900,- Kč
Cena zahrnuje:Doprava mikrobusem, ubytování v kempech, veškeré poplatky, lektor po celou dobu kurzu, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje:Stravování, cestovní pojištění (rádi pro vás sjednáme výhodné pojištění u ČPP).
Organizátor:CK ACTIVE TOUR

 

Zdroj: https://activetour.cz/zajezd/fotokurz-bretan/

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin,

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V

Více informací ⟶