Cvičení na BOSU a jeho výhody

Cvičení na BOSU přináší spoustu výhod. Jednou z nejdůležitějších je, že dokážete procvičit důležité hluboké svaly, které jsou potřeba ke správnému držení těla a které byste u jiného cvičení neprocvičili.

Co to je BOSU?

Jedná se o pomůcku ke cvičení, která připomíná nafukovací polokouli, přičemž cvičit můžete jak na rovné, tak i na vypouklé straně. Jedná se o moderní a aktuálně velmi oblíbený systém cvičení, který má pozitivní vliv na celé vaše tělo. Systém BOSU je určený především pro správné držení těla, ale je vhodný také na redukci tuku a zlepšení fyzické kondice.

Cvičení na BOSU

BOSU Balance Trainer je multifunkční fitness pomůcka, a to z důvodu, že ho můžete využít k opravdu velkému množství cviků, ať se jedná o cviky určené k rehabilitaci, posilování nebo cviky balanční, při kterých procvičíte a zlepšíte koordinaci svého těla. Funkční trénink na BOSU by měl trvat cca 45 – 60 minut. Budete-li si chtít trénink zpestřit, můžete do něj zahrnout i jiné různé cviky, což váš trénink udělá ještě účinnějším. Na co je potřeba nezapomínat, tak jako u každého cvičení je zahřívací fáze, která je prováděna na začátku tréninku a protahovací cviky na konci cvičení.

Výhody cvičení na BOSU

Cvičením na BOSU posílíte svaly celého těla a šlach, naučíte se lépe koordinovat své tělo a zlepšíte celkové držení těla. Cvičení na BOSU má i pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a pomáhá předcházet bolestem zádových a šíjových svalů, přičemž v některých případech dokonce úplně zmizí. Jestliže je vaším cílem spálit kalorie, i pro vás je BOSU systém vhodný, pomáhá totiž efektivně zredukovat přebytečný tuk. Při BOSU cvičení jsou nejvíce posíleny menší svalové skupiny končetin, trupu, především břišní svaly a vnitřní stabilizační systém. Další velkou výhodou je, že zapojuje i hluboké a důležité svaly, které u jiných cvičení neprocvičíte. Jedná se o svaly, které potřebujeme ke správnému držení těla a pokud je nebudeme žádným způsobem procvičovat, tak časem ochabnou, což zapříčiňuje bolest kloubů a zad.

Kdo může na BOSU cvičit?

Na BOSU může cvičit úplně každý a v jakékoliv věkové kategorii, ať už se jedná o ženy nebo muže, profesionální sportovce nebo úplné začátečníky. Systém byl nejprve vyvinutý za účelem rehabilitace, ale díky rozsahu, který BOSU systém nabízí, ho opravdu může používat kdokoliv. Intenzitu cvičení si každý může zvolit takovou, která mu bude vyhovovat dle aktuální fyzické kondice.

Typy cvičení na BOSU

BOSU můžeme využít k několika typům cvičení. Mezi nejčastější patří kardio cvičení, při kterém je potřeba pohybovat se ve vyšší tepové frekvenci. Dalším typem je rehabilitační cvičení, které je zaměřené na protažení a uvolnění svalů a poslední silový trénink, pomocí kterého posílíte a zpevníte určité svalové partie.

Celý článek: https://www.alfit.cz/blog/847-cviceni-na-bosu-a-jeho-vyhody.html

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶