Co je to Jump Rope

Jump rope (US angl.) = Rope skipping (UK angl.)

Jump rope je sportovní forma skákání přes švihadlo. V rámci jump rope sportu lze trénovat a závodit v mnoha disciplínách.

Rychlostní disciplíny (speed): úkolem je v daném časovém intervalu naskákat co nejvíce předem určených skoků. Např. kolik skokan naskáče za 30 sec střídnonož, kolik skokan naskáče za 30 sec dvojšvihů (při jednom výskoku se švihadlo protočí pod nohami dvakrát) apod. Závodit mohou jednotlivci, dvojice nebo čtveřice. Samostatnou disciplínou je pak speed 180 sec střídnonož a také trojšvihy.

Freestyle disciplíny: skokani skáčí přes švihadlo různé triky, taneční kroky, využívají gymnastiku či tzv. silové prvky, to vše současně se skákáním přes švihadlo. Ve freestylových disciplínách mohou opět soutěžit jednotlivci, dvojice, čtveřice i větší týmy.

Chinese wheel: dva skokani točí dvěma švihadly, přičemž v jedné ruce drží každý skokan ručku jednoho švihadla a v druhé ruce ručku druhého švihadla. V této podobě se závodí pouze freestyle ve dvojicích. Nicméně touto formou lze postavit i trojice či čtveřice.

Double dutch: disciplína se dvěma dlouhými švihadly pro 3 a více skokanů, minimálně 2 z nich točí a minimálně jeden skáče ve švihadlech. Na závodech se soutěží v Double dutch single (3 skokani), Double dutch pairs (4 skokani), Double dutch triad (5 skokanů), Double dutch contest (neomezený počet skokanů) a v rychlostních disciplínách 4×30 vteřin a 1×60 vteřin.

Celý článek: https://www.czechjumprope.cz/jump-rope/

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte