5 rodinných road tripů po Austrálii

Poznejte rozmanité australské scenérie během jednoho z 5 road tripů, které jsou nejen velkolepé, ale také vhodné pro rodiny s dětmi. Během těchto nezapomenutelných výletů můžete spatřit koaly ve větvích stromů podél řeky Kennett nebo obdivovat třpyt pohyblivých písečných dun ve vnitrozemí.

The Great Ocean Road

 

Během výletu po Great Ocean Road si vaše děti mohou hrát na pláži s 12 apoštoly na pozadí

Během výletu po Great Ocean Road si vaše děti mohou hrát na pláži s 12 apoštoly na pozadí

Great Ocean Road ve státě Victoria je silnice proslulá mimořádnými výhledy na pobřeží a zajímavostmi, mezi které patří například mohutných 12 apoštolů – soubor obrovských vápencových útvarů, které se tyčí z bouřících vln. Trasa ale neláká jen výhledy na obzor – díky rozmanitým atrakcím a aktivitám je zajímavá pro lidi všech věkových kategorií i zájmů.

Zastavte se na lekci surfování na světoznámé pláži Bells Beach v Torquay, kde se každoročně koná prestižní závod Rip Curl Pro, kterému vytvářejí ideální podmínky silné vlny i dramatické kulisy v podobě okrových útesů. Pak si dejte na pláži rybu s hranolky a cestou do Anglesea ulovte něco sladkého v cukrárně Great Ocean Road Chocolaterie and Ice Creamery. Dále vás čeká Lorne, kde na kopci mezi blahovičníky najdete galerii výtvarných umění Qdos a můžete se projít deštným pralesem k vodopádům Erskine.

Nenechte si ujít maják Cape Otway nebo zářivě modré vody a žlutavé útesy soutěsky Loch Ard. U řeky Kennett můžete pozorovat koaly na stromech a v Otway Fly se mezi větvě stromů můžete vydat sami na zip-line. Půjčte si auto a projeďte tuto klikatou 244 km dlouhou trasu z Geelongu do Warrnamboolu během několika dní (stihnout se dá i za jeden, ale za méně než 3 si ji pořádně neužijete). Přenocovat můžete cestou v rodinném ubytování Freshwater Creek Cottages & Farm Stay.

Tasmánie

 

MONA, jedna z nejlepších galerií současného umění na světě a zábava pro celou rodinu

MONA, jedna z nejlepších galerií současného umění na světě a zábava pro celou rodinu

Při road tripu po Tasmánii je téměř zaručeno, že si tento ostrovní australský stát zamilujete pro jeho klidnou atmosféru a poutavou krásu. Navíc je tu hodně k vidění i řada zajímavých aktivit. V hlavním městě Hobart najdete galerii MONA, Muzeum starého a nového umění. Tento prestižní hravý prostor je často označován za nejlepší galerii současného umění na světě a nabízí spoustu interaktivních exponátů a podnětných aktivit pro děti.

Ať už váš itinerář obsáhne všechny hlavní pozoruhodnosti (od Cradle Mountain po panorama Wineglass Bay), nebo ne, čeká vás přírodní koupání, krátké túry a projížďky na kole s neuvěřitelným výhledem. Cestou se můžete zastavit na řadě zajímavých míst, včetně gurmánských restaurací a farem, které nabízejí vzdělávací kulinářské zážitky. Než vyrazíte za dobrodružstvím, ubytujte se v MACq 01 Hotel s výhledem na přístav v Hobartu.

Východní pobřeží

 

Prozkoumejte se svými blízkými krásy největšího korálového útesu na světě

Prozkoumejte se svými blízkými krásy největšího korálového útesu na světě

Východní pobřeží Austrálie se pyšní některými z nejvýznamnějších pokladů země, od měst jako Sydney až po přírodní div Velkého bariérového útesu. Celá cesta z Melbourne do Cairns nebo opačným směrem trvá minimálně několik týdnů – návštěvu pobřeží si ale můžete rozdělit na menší úseky. Jednou z možností je zamířit ze Sydney a jeho velkolepého přístavu do pohodového surfařského městečka Byron Bay, a pak dojet až na ostrov Fraser (největší písečný ostrov na světě, kde najdete kilometry třpytivě bílých pláží).

Při návštěvě východního pobřeží nesmíte vynechat celodenní výlet k největšímu korálovému útesu na světě, plavbu plachetnicí kolem nádherných ostrovů Whitsunday nebo rodinnou lekci surfování v oblasti Noosa. Na trase najdete nespočet národních parků, které nabízejí túry starobylým deštným pralesem na vyhlídková místa podél pobřeží. Rezervujte si několik nocí v ubytování Ingenia Holidays Cairns Coconut v Cairns, které je vhodné pro rodiny s dětmi.

Z Perthu k řece Margaret

 

Dopřejte si ochutnávku kvalitních vín a svým dětem možnost hrát si v kulisách nádherné vinice

Dopřejte si ochutnávku kvalitních vín a svým dětem možnost hrát si v kulisách nádherné vinice

Každý rodinný road trip začínající v Perthu by měl zahrnovat zastávku na ostrově Rottnest. Tato chráněná přírodní rezervace je od Perthu vzdálená jen krátkou jízdu trajektem a je domovem klokana quokka, malého vačnatce proslulého svou přátelskou a zvídavou povahou. Pak se vydejte na jih do oblasti Margaret River. Cesta sem trvá asi 3 hodiny, ale nejlepší je rozdělit si ji do kratších úseků a na několik dnů.

Jelikož se jedná o proslulou vinařskou oblast, čeká vás po cestě nepřeberné množství zajímavých zastávek – mnoho vinařství nabízí nejen fantastické jídlo z místních produktů, ale i dětská hřiště. Naskočte zpět do auta a objevte další krásné pláže s bílým pískem, lesy a vinicemi pokryté údolí s prohlídkami jeskyní, paddleboardingem a pro ty odvážnější výlety za divokou zvěří. Ubytovat se můžete v Bussells Bushland Cottages v Margaret River Town.

Jižní Austrálie

 

Vydejte se na Klokaní ostrov a poznejte místní rozmanité druhy divoké zvěře

Vydejte se na Klokaní ostrov a poznejte místní rozmanité druhy divoké zvěře

Pokud si chcete užít dovolenou, na které si každý najde to své, je Jižní Austrálie dobrou volbou. A na road tripu z jejího hlavního města, Adelaide, zjistíte, jak pestrý tento jižní stát je. Najdete tu divoké, nezkrocené pláže s bílým pískem, liduprázdné pustiny i kosmopolitní městskou kulturu. Na poloostrově Eyre můžete obdivovat písečné duny a starobylé skalní útvary a ke každému jídlu si vychutnat čerstvé ryby. Nebo si zajeďte do McLaren Vale či Clare Valley na ochutnávku vín.

Milovníci přírody si zase přijdou na své při procházce národním parkem Flinders Ranges. Na žádném road tripu po Jižní Austrálii samozřejmě také nesmí chybět návštěva Klokaního ostrova, který je jedním z nejlepších míst pro pozorování místní divoké zvěře, včetně tuleňů, lachtanů, klokanů a koal. Jihozápadně od Adelaide jezdí z mysu Jervis na výběžku poloostrova Fleurieu pravidelné trajekty pro automobily, jimiž cesta na ostrov trvá 45 minut. Rezervujte si na Klokaním ostrově klidný pobyt v Jalilla Village.

Celý článek: https://www.booking.com/articles/family-friendly-road-trips-Australia.cs.html?aid=356980&label=gog235jc-1DEghhcnRpY2xlcyiCAjjoB0gFWANoOogBAZgBBbgBF8gBDNgBA-gBAfgBAogCAagCA7gCj_u_ogbAAgHSAiQzNzk3NzY4MS0xMjA3LTQzZDUtYWNjYi1jM2E2ZTBlMTcxYjnYAgTgAgE

Prozkoumejte

Lukáš Reisinger

Jmenuji se Lukáš Reisinger a jsem osobní trenér. Když se zeptáš mých klientů, tak ti poví, že už nepijou, nemají deprese, jsou pyšní sami na sebe, lépe zvládají stres, a

Více informací ⟶

Hana Juračková

Vysoká glykémie není jen číslo na glukometru. Jak jistě víte, dlouhodobě zvýšený cukr v krvi vede k diabetickým komplikacím, jako jsou zhoršení zraku až slepota, selhání ledvin, diabetická neuropatie, diabetická noha s následnou amputací

Více informací ⟶

Sport v životě dětí

Moderní svět nám přináší nejenom nekonečné možnosti, ale také výzvy spojené se sedavým způsobem života a technologickými „hračičkami“ vyžadující naši pozornost a především čas. V této době, kdy jsou děti

Více informací ⟶

Základní údaje o Argentině

PROČ NAVŠTÍVIT ARGENTINU? Tato nejlidnatější španělsky mluvící země má svým návštěvníkům mnohé co nabídnout. Její přírodní krásy, ať už dechberoucí Patagonie, nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua či světoznámé kaskády Iguazú jsou

Více informací ⟶